صفحه اصلی / انعقاد قرارداد ۱۴۰۰میلیاردی بین شرکت‌های دانش‌بنیان و دانشگاهها

انعقاد قرارداد ۱۴۰۰میلیاردی بین شرکت‌های دانش‌بنیان و دانشگاهها

 تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران خبر داد.
به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از مهر، دکتر محمد فرهادی در مراسم افتتاح نمایشگاه دستاوردهای پارک علم و فناوری دانشگاه تهران اظهار داشت: دولت تاکنون تلاش کرده تسهیلات را در حوزه فناوری با شرکت‌های دانش‌بنیان فراهم کند؛ به این‌گونه که بروکراسی‌ها کمتر شده است.
وی افزود: شرکت‌های دانش‌بنیان در دو دهه اخیر بیشتر مورد توجه قرار گرفته‌اند و مسئله پارک‌ها و مراکز رشد در طی این چند ساله باب شده است.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری تصریح کرد: در حال حاضر ۴۲ پارک علم و فناوری مصوب شده که از این تعداد ۳۹ پارک فعال هستند.
فرهادی با بیان اینکه ۱۷۱ مرکز رشد در دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌ها ایجاد شده است، گفت: این شرکت‌ها همواره محصولاتی را به تولید می‌رسانند که در راستای رفع نیاز مردم باشند.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به قراردادهای منعقد شده در نمایشگاه تجهیزات آزمایشگاهی ساخت داخل که در ابتدای اردیبهشت ماه برگزار شد، افزود: بین شرکت‌های دانش‌بنیان و دانشگاه‌ها، مراکز آموزش عالی و پژوهشگاه‌ها بالغ بر ۱۴۰۰ میلیارد تومان قرارداد منعقد شده است که این رقم در سال‌های گذشته برابر با ۷۷ میلیارد تومان بوده است.
به گفته وی، این قراردادها همواره در راستای تجهیز دانشگاه‌ها، مراکز آموزش عالی، پژوهشگاه‌ها و … با تجهیزات ایرانی است.
فرهادی با اشاره به ارائه اولین گواهی انطباق با شرکت‌های دانش‌بنیان گفت: همچنین در این نمایشگاه تجهیزات، اولین گواهی انطباق به صورت نمادین به محصول (یخچال ۷۰- درجه سانتیگراد) برای نگهداری خون اعطا شد؛ اعطای این گواهینامه می‌تواند زمینه‌ای برای صادرات محصول به شمار برود.
وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۳۴ صندوق پژوهش و فناوری در کشور مشغول فعالیت هستند که پرکارترین آنها صندوق پژوهش و فناوری پارک علم و فناوری دانشگاه تهران است.
به گفته وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، دانشگاه تهران نماد علمی و آموزشی کشور است.

همچنین مطالعه کنید:

manufacturing

تولید باید آسان‌ترین روش کسب درآمد شود

به گزارش کسب و کار نیوز، محمودی بر شناخت بازار و نیازهای مشتریان تاکید بسیاری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *