صفحه اصلی / ارائه‌ پیش نویس اصلاح قوانین بازار سرمایه به مجلس

ارائه‌ پیش نویس اصلاح قوانین بازار سرمایه به مجلس

 
به گزارش کسب و کار نیوز به  نقل از  صدا و سیما؛ شاپور محمدی یکی از مولفه‌های اصلی اقتصاد مقاومتی را مردمی شدن اقتصاد دانست و گفت: فرهنگ سازی، اصل مهم افزایش مشارکت آحاد جامعه در بازار سرمایه است.
وی با اشاره به تصویب قانون بازار اوراق بهادار در آذر ماه ۱۳۸۴ و قانون توسعه ابزارها و نهادهای مالی مصوب ۱۳۸۸ از اقدامات مجلس شورای اسلامی طی سال‌های گذشته قدردانی کرد و گفت: در اسرع وقت پیش نویس اصلاح قوانین بازار سرمایه کشور نهایی و در قالب لایحه به مجلس و دولت ارائه می‌شود.
رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار ابراز امیدواری کرد با همراهی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی پیش نویس لایحه اصلاح قوانین بازار سرمایه به زودی نهایی شود و موارد تکمیلی به قوانین بازار سرمایه اضافه شود.
محمدی با تاکید بر اینکه در ۱۰ سال گذشته بازار سرمایه از رشد خوبی برخوردار بوده است، گفت: امیدواریم بازار سرمایه بتواند امسال در چارچوب اقتصاد مقاومتی بیش از پیش در تامین مالی بخش خصوصی نقش آفرین باشد و اولویت سازمان بورس، تقویت بخش خصوصی است.
رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار به شرکت‌های دانش بنیان نیز اشاره کرد و گفت:اقدامات فرابورس در حوزه شرکت‌های دانش بنیان، استارتاپ‌ها و صندوق‌های جسورانه بسیار مثبت است و امیدواریم در سال جاری حضور این بنگاه‌ها در بازار سرمایه پر رنگ‌تر شود و این شرکت‌ها جایگاه واقعی خود را به دست آورند.
محمدی ادامه داد: پارسال شرکت‌های دانش بنیان و استارتاپ‌ها فعالیت خود را با یک شروع خوب آغاز کردند و امیدواریم در سال جاری تعداد این شرکت‌ها افزایش پیدا کند و از مزیت‌های رشدی آن‌ها استفاده کنیم.
سخنگوی سازمان بورس و اوراق بهادار با بیان اینکه این نوع کسب و کارها بیش از کسب و کارهای سنتی با رشد همراه هستند، گفت: ارزش گذاری منصفانه و بر مبنای واقعیت و همچنین کاهش هزینه تامین مالی در بازار سرمایه محقق می‌شود و از این حیث مزیت‌های زیادی برای همه شرکت‌ها از جمله بنگاه‌های اقتصادی دانش محور ایجاد خواهد کرد.

همچنین مطالعه کنید:

شفاف سازی شهرداری در استفاده از مبالغ دریافتی از تاکسی های اینترنتی

ماه هاست که در این رابطه صحبت ها و اظهارنظرهایی شده و در نهایت قرار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *