صفحه اصلی / مذاکره و امضای قرارداد با اروپایی‌ها و آسیایی‌ها در پسابرجام

مذاکره و امضای قرارداد با اروپایی‌ها و آسیایی‌ها در پسابرجام

 برای همکاری مشترک پس از اجرا شدن برجام گفت: بعد از برجام مذاکرات خوبی برای تشکیل شرکت‌های مشترک با شرکت‌های کره جنوبی نیز داشته ایم.
به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از شانا، اصغر عظیمی، مدیرعامل یک شرکت تولید کننده کولرهای هوایی و مبدل‎های حرارتی با بیان این که طبیعتا ارتباط با دنیای بیرون از ایران به واسطه اجرایی شدن برجام می تواند به لحاظ دست یابی به فناوری روز دنیا و جذب سرمایه گذاری برای شرکت‌های ایرانی بسیار ثمربخش باشد، گفت: به نظر می رسد با توجه به گنجانده شدن بحث انتقال دانش فنی در بحث قراردادهای جدید نفتی می توان در آینده شاهد شکوفایی بیشتر شرکت‌های ایرانی فعال در صنعت نفت بود.
وی گفت: هم اکنون تولید مبدل‌های حرارتی صفحه ای در دنیا به‎طور گسترده‌ای در حال تولید و استفاده است، در حالی که در ایران به دلیل تحریم‌ها این گونه مبدل‌ها به صورت خیلی محدود به کار گرفته می شود، اگر بتوانیم دانش فنی تولید این گونه مبدل ها را به کشور وارد کنیم از خروج ارز زیادی از کشور جلوگیری و اشتغال زایی زیادی ایجاد می‌شود.
مدیرعامل این شرکت ایرانی حضور مدیران با تجربه و کار آمد در مذاکرات امضای قرار دادهای جدید نفتی را بسیار مهم و کارآمد برای افزایش سهم شرکت‌های ایرانی از پروژه های نفت و گاز دانست و گفت: برجام سبب شده است موجی از نمایندگان شرکت‌های خارجی برای مذاکره با صنعت نفت ایجاد شود، به عنوان مثال شرکت ما هم اکنون با شرکت کاستاکورتا ایتالیا و شرکت پرمس هلند قراردادهای همکاری امضا کرده که حاصل برجام است، ضمن آن که مذاکرات خوبی برای تشکیل شرکت‌های مشترک با شرکت های کره جنوبی داشته ایم.
مدیرعامل یک شرکت تولید کننده کولرهای هوایی و مبدل های حرارتی با تاکید بر این که این شرکت یکی از قربانیان تحریم ها به شمار می آید، گفت: پیش از تشدید تحریم ها با یک شرکت فرانسوی برای تولید یک کالا برای تشکیل یک شرکت مشترک به توافق رسیدم و ساخت و صادرات آن کالا به شرکت رنو فرانسه را آغاز کردیم اما به دلیل تحریم این مراوده به هم خورد.
عظیمی با انتقاد از عملکرد بانک های داخلی در زمینه حمایت از سازندگان داخلی و نیز افزایش نرخ سود سپرده گذاری در این بانک ها، گفت: اگر دولت بتواند سود بانکی را کاهش دهد می تواند شاهد حضور سرمایه بدنه جامعه در صنایع کشور باشیم.

همچنین مطالعه کنید:

نخبگان دانشگاهی جذب بنگاه ها می شوند

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز برات قبادیان اظهار کرد: با توجه به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *