صفحه اصلی / آواربرداری معدن آزادشهر ۶ روز دیگر زمان می برد

آواربرداری معدن آزادشهر ۶ روز دیگر زمان می برد

به گزارش کسب و کار نیوز و به نقل از ماین نیوز، علی ربیعی بامداد یکشنبه در حاشیه بازدید از محل حادثه معدن آزادشهر در گفتگو با خبرنگاران، اظهار کرد: احساس می کنم آواربرداری این معدن پنج تا ۶ روز دیگر زمان ببرد زیرا به اندازه یک ساختمان چهار طبقه آوار ریخته است.
وی افزود: برخی تجهیزات مورد نیاز در منطقه وجود ندارد و هماهنگ شده تا از استان های دیگر این تجهیزات برسد.
وی تصریح کرد: برای برش آهن های داخل تونل معدن نیاز به برش هیدرولیک داریم و شرایط معدن به گونه ای است که فقط لودرهای خاص می توانند وارد آن شوند.
امیدواریم به کارگران زنده برسیم
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه در حال حفاری از مسیر دیگری هستیم، افزود: در حال حفاری رو به پایین هستیم و اگر ریزش نداشته باشیم شاید نتیجه بهتری حاصل شود.
ربیعی ادامه داد: دعا می کنیم در ساعات و روزهای آینده به کارگران زنده برسیم که در معرض گاز قرار نگرفته باشند.
وی تصریح کرد: نمی خواهیم روی برخی مسائل مانور بدهیم، اما این معدن از لحاظ ایمنی نیاز به تجهیزات دارد، در مجموع کار در معدن از مشاغل پر ریسک است و باید استانداردهای ایمنی در چنین کارگاه هایی رعایت شود.
ربیعی خاطرنشان کرد: البته کار در معدن حتی اگر با ایمنی هم همراه باشد، امکان خطا وجود دارد و علاوه بر ایمنی باید در نوع مدیریت هم تجدید نظر کنیم.
وی افزود: تجهیزات معدن زمستان یورت آزادشهر نوسازی نشده زیرا زغال های این معدن سودآوری نداشته و البته حق برخی ها در پیمانکاری خورده شده است.
تمامی معدنچیان حادثه بیمه بیکاری دریافت می کنند
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه در تمامی معادن کمیته های تجهیزات ایمنی و مسائل انسانی ایجاد کردیم، اظهار کرد: این موضوعات باید در تمامی مسائل کشور دنبال شود و به یاد داشته باشیم که معدنچیان به دلیل سختی کار، عمرشان کوتاه می شود و نیازمند حمایت هستند.
ربیعی تصریح کرد: عقب ماندگی های تامین اجتماعی این معدن را تقبل کردیم و تا زمانی که کارگران آن دوباره مشغول به کار شوند، بیمه بیکاری به تمامی آنها پرداخت خواهد شد.
وی یادآور شد: همچنین بیمه عمر و حوادث به مصدومان و جان باختگان این حادثه پرداخت می شود.
لازم به ذکر است؛ پس از حادثه معدن زغال سنگ زمستان یورت آزادشهر که ظهر چهارشنبه رخ داد تا کنون ۲۲ جسد کشف و خارج شده و عملیات آواربرداری برای رسیدن به کارگران محبوس شده ادامه دارد.

همچنین مطالعه کنید:

دولت امسال گندم وارد می کند

شایلی قرائی آخرین وضعیت گندمکاران در رابطه با نارضایتی از نرخ خرید تضمینی گندم تصمیم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *