صفحه اصلی / یک هزار و 60واحد مسکونی به خانواده های دارای 2 معلول تحویل شد

یک هزار و 60واحد مسکونی به خانواده های دارای 2 معلول تحویل شد

حمید رضا سهرابی روز پنجشنبه در بوشهر افزود: احداث واحدهای مسکونی برای خانواده های دارای 2 معلول براساس تفاهم نامه میان سازمان بهزیستی، بنیاد مستضعفان و بنیاد مسکن در دستور کار دولت یازدهم قرار گرفت که تاکنون سه هزار و 600 خانواده روستایی دارای 2 معلول در کشور شناسایی شده است. 
وی اظهار کرد: براساس برنامه ریزی انجام شده تلاش می شود تا سال آینده هیچ خانواده دارای 2 معلول روستایی در کشور بدون مسکن و یا بد مسکن نباشد. 
سهرابی بیان کرد: دراستان بوشهر علاوه بر ٩٢ خانواده دارای 2 معلول که همگی عملیات ساخت خانه های آنها انجام شده است، ٢٥٨ خانوار از دیگر متقاضیان نیز از تسهیلات وام مسکن روستایی استفاده می کنند. 
وی با اشاره به حادثه خیزبودن کشور و وقوع زلزله های متعدد در سالهای مختلف گفت: با اجرای طرح مقاوم سازی مسکن روستایی از سال 84 تاکنون شمار واحدهای مسکونی روستایی مقاوم از هفت به 40 درصد افزایش یافته است. 
سهرابی افزود: بر اساس طرح مقاوم سازی مسکن روستایی سالانه باید 200 هزار واحد مسکونی در کشور مقاوم سازی شود که از سال 84 تاکنون یک میلیون و750هزار واحد انعقاد قرارداد و یک میلیون و 575هزار واحد مقاوم سازی شده است. 
وی اظهار کرد: در زمان حاضر مقاوم سازی 200هزار واحد مسکونی روستایی در دست اجراست و 350هزار واحد مسکونی نیز در سطح کشور بازسازی شده است. 
وی یادآور شد: قبل از اجرای طرح مقاوم سازی مسکن روستایی نیز با اجرای طرح بهسازی مسکن روستایی از سال 74تا 84 تنها 200 هزار واحد مسکونی در کشور بهسازی شده بود. 
سهرابی افزود: در استان بوشهرحدود ٧٥ هزار واحد مسکن روستایی وجود دارد که از این شمار ٢٩ هزار واحد در قالب طرح ویژه بهسازی و چهار هزار واحد در جریان بازسازی واحدهای آسیب دیده در سوانح بازسازی شده اند که سرجمع حدود ٣٤ هزار واحد مسکونی مقاوم شده است. 
وی یادآور شد: براین اساس 45درصد واحدهای مسکونی روستایی استان بوشهر مقاوم سازی شده اند درحالیکه میانگین واحدهای مقاوم کل کشور حدود ٤٠ درصد است. 
مدیرکل مسکن روستایی بنیاد مسکن گفت: دردولت تدبیر و امید نیز 270هزار واحد مسکن روستایی مقاوم سازی، 70 هزار واحد نیز بازسازی و بازسازی حدود ١٤٠ هزار واحد روستایی نیز در دست اجراست. 
سهرابی افزود: با توجه به روان سازی امور برای دریافت تسهیلات بانکی و تامین اعتبار لازم برای مقاوم سازی از طریق شورای پول و اعتبار تلاش می شود تا افق 1405 همه واحدهای مسکونی روستایی مقاوم سازی شود. 
وی بیان کرد: در زمان حاضر براساس سرشماری سال 95 از پنج میلیون و 370هزار واحد مسکونی روستایی موجود در کشور سه میلیون واحد مسکونی معادل 60 درصد فرسوده و غیرمقاوم هستند. 
سهرابی گفت: براساس برنامه ریزیها تا افق 1405 با ادامه روند مقاوم سازی سالانه 200 هزار واحد مسکونی تعداد واحدهای مقاوم سازی شده باید به 70 درصد برسد. 

همچنین مطالعه کنید:

گرانی چندباره لبنیات

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز، درحالی که نرخ فرآورده های لبنی در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *