صفحه اصلی / افزایش 104 درصدی اشتغال زنان سرپرست خانوار بهزیستی خراسان جنوبی در دولت یازدهم

افزایش 104 درصدی اشتغال زنان سرپرست خانوار بهزیستی خراسان جنوبی در دولت یازدهم

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایرنا، صدور مجوز برای مراکز غیر دولتی تحت نظارت بهزیستی در این مدت از 450 به 570 مورد رسیده است، افزود: همچنین اشتغال و کار آفرینی در حوزه اجتماعی، پیشگیری و توانبخشی از 516 به 801 مورد افزایش یافته است.
وی از افزایش 79 درصدی ایجاد مسکن برای معلولان و محرومان در دولت یازدهم خبر داد و گفت: تعداد مسکن ساخته شده برای معلولان در سال 92 یکهزار و 160 مورد بوده که در پایان 95 به 2 هزار و 77 مورد رسیده است.
وی با بیان اینکه در دولت تدبیر وامید اقدامات زیادی برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی انجام شده است افزود: در این راستا از طریق اجرای طرح ها و برنامه های پیشگیرانه از جمله طرح مشارکت اجتماعی دانش آموزان، آموزش مهارت های زندگی و آموزش قبل و بعد از ازدواج نسبت به پیشگیری از آسیب های اجتماعی اقدام شده است .
وی یادآور شد: در ابتدای دولت یازدهم، 14 هزار و 757 نفر زیر پوشش این طرح ها قرار گرفتند که در پایان سال 95 این رقم با 25 درصد رشد به 18 هزار و 233 نفر رسید.
وی ادامه داد: اجرای طرح های و برنامه های پیشگیری از معلولیت ها در این مدت از پوشش 74 هزار و 492 نفر در ابتدای دولت در پایان سال 95 به 114 هزار و 386 نفر افزایش یافت.
وی اظهار کرد: غربالگری مشاوره ژنتیک با هدف پیشگیری از آسیب های اجتماعی از سال گذشته آغاز شد که تاکنون چهار و 600 نفر زیر پوشش طرح یاد شده قرار گرفتند.
وی گفت: همچنین طرح مشارکت دانش آموزان با هدف پیشگیری از آسیب های اجتماعی در سال 95 اجرا شد که 900 نفر در آن شرکت کردند.
وی از آغاز طرح آموزش و مشاوره ازدواج خبر داد و افزود: این طرح با هدف کنترل و کاهش طلاق در استان اجرا می شود.
وی اضافه کرد: تعداد خانه های کودکان و نوجوانان غیر دولتی با 17.6 درصد رشد در دولت یازدهم از 17 به 20 خانه و نیز تعداد مهدکودک شهری با 29.8 درصد از 124 مورد به 161 مورد افزایش یافت.
وی گفت: در دولت تدبیر و امید تعداد پایگاه خدمات اجتماعی از سه به 13 مرکز که رشد 333 درصدی و مرکز مداخله در بحران از پنج مرکز به 10 مرکز که رشد 100 درصدی را نشان می دهد.
وی افزود: ارائه خدمات روان اجتماعی در مناطق حاشیه و سکونت گاه ها و پایگاه های خدمات اجتماعی در این مدت از یکهزار و هفت نفر به 35 هزار و 581 نفر رسیده است.
مدیرکل بهزیستی خراسان جنوبی اظهار کرد: افزایش تعداد فرزندان زیر پوشش بیمه آتیه از 53 به 199 نفر از دیگر فعالیت های دولت تدبیر و امید است.
عرب نژاد، بیمه اجتماعی زنان و دختران روستایی با 89 درصد رشد در پایان سال 95 نسبت به قبل دولت یازدهم را یکهزار و 130 نفر ذکر کرد و گفت: این تعداد در ابتدای فعالیت این دولت یکهزار و هشت نفر بوده است.
وی با اشاره به فعالیت حوزه توانبخشی در سه ساله گذشته افزود: در این مدت یکهزار و 800 نفر زیر پوشش طرح توانمندسازی سالمندان قرار گرفتند.
وی با اشاره به افزایش 123 درصدی ارائه خدمات مشاوره روانشناختی گفت: ارائه خدمات مشاوره روانشناختی در مدت یاد شده از 8 هزار و 762 نفر به 19 هزار و 587 نفر رسیده است.
وی گسترش مراکز تواتبخشی مراقبتی از 9 به 13 مرکز، راه اندازی 2 مرکز توانبخشی مبتنی بر خانواده، ایجاد و تاسیس 2 بنیاد فرزانگان، ارائه خدمات روازنه غیر دولتی توانبخشی حرفه ای و افزایش تعداد مراکز روزانه آموزشی توانبخشی را از دیگر فعالیت های بهزیستی استان در دولت تدبیر و امید ذکر کرد.

همچنین مطالعه کنید:

boorse kala

ثبت معامله ۳۵ هزار تن شمش بلوم در روز چهارشنبه

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از بورس کالا، طی این روز و در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *