صفحه اصلی / تولید نفت ایران از یک میدان نفتی مشترک با عربستان افزایش می یابد

تولید نفت ایران از یک میدان نفتی مشترک با عربستان افزایش می یابد

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایرنا, «حمید بورد» گفت: شرکت نفت فلات قاره ایران با مجموعه سازه‌ ها و سکوهای خود افزون بر ایفای نقش در زمینه تولید نفت، تثبیت کننده حضور جمهوری اسلامی ایران در آب‌ های خلیج فارس است.
وی از اخذ مجوز جذب 1.8 تا 2 میلیارد دلار سرمایه گذاری از محل ماده 12 قانون رفع موانع تولید خبر داد و گفت: بسته‌های کاری تعریف شده در این بخش به زودی اطلاع رسانی می ‌شود.
مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره ایران اضافه کرد: با اجرای این بسته ‌های کاری، تا 110 هزار بشکه به تولید روزانه نفت و تا 300 میلیون فوت مکعب به تولید روزانه گاز در این شرکت افزوده می ‌شود.
به گفته بورد، غالب این طرح‌ ها با هدف نگهداشت تولید و در چارچوب قراردادهای موسوم به ای.پی.سی.اف اجرایی می ‌شود.
میدان نفتی فروزان، میدانی مشترک میان ایران و عربستان است که در 100 کیلومتری جنوب غربی جزیره خارک واقع است، بخش عربستانی این میدان «مرجان» نامیده می شود.
میدان فروزان دو میلیارد و 309 میلیون بشکه نفت دارد. بیشتر این میدان در آبهای عربستان قرار دارد بر این اساس، سهم ایران از کل نفت قابل استحصال ١١ درصد و سهم عربستان ٨٩ درصد بر مبنای خط مرزی توافق شده بین ایران و عربستان در خلیج فارس است. ایران و عربستان، اکنون در حال برداشت از این میدان هستند.
قرار است دو سکوی مربوط به این میدان نیز به زودی توسط ایران نصب شود.

همچنین مطالعه کنید:

bankha

بیمه حساب های بانکی میلیاردی

ثمانه نادری به گزارش کسب و کار نیوز، طی سال‌های اخیر کلاه‌برداری‌های الکترونیک به‌روش‌های مختلف از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *