صفحه اصلی /
Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/kasbokarnet.ir/httpdocs/wp-content/themes/sahifa/framework/functions/breadcrumbs.php on line 61
نقش ماماها در افزایش زایمان های امن

نقش ماماها در افزایش زایمان های امن

به گزارش کسب و کار نیوز و به نقل از مهر، دکتر سید حسن هاشمی در پیامی به مناسبت روز جهانی ماما، ابراز امیدواری کرد با بکارگیری بهینه از توان ماماها در عرصه های بالینی، همراه با امکانات و تجهیزات ایجاد شده در اتاق های زایمانی، شاهد افزایش چشمگیر زایمان های امن و خوشایند برای زنان و مادران ایران عزیزمان باشیم.
متن کامل پیام وزیر بهداشت
توسعه و گسترش اتاق های زایمان (LDR) در سراسر میهن، نویددهنده ارتقاء کیفیت خدمات مامایی با حفظ شئونات زنان ارجمند ایران زمین است؛ این خدمت بزرگ که از دستآوردهای ارزنده طرح تحول نظام سلامت محسوب می شود، همراه با رایگان شدن زایمان طبیعی، آینده ای سرشار از نشاط، سلامت و بالندگی همراه با افزایش فرزندآوری و نسلی سالم را نوید میدهد.
از این منظر، طرح تحول نظام سلامت بستری است که اهمیت و نقش ارزشمند شما همکاران گرانقدر را بیش از پیش نمایان ساخت.
ارج نهادن به جایگاه ماما، در واقع ارزش نهادن به مقام شامخ مادر است؛ در سایه آموزه های مکتبی که بهشت را زیر پای مادران می داند و خدمت به ایشان را عبادت.
امید که با تلاش های بیدریغ مسئولان دلسوز و متعهد، بستر لازم برای استفاده از خدمات ایثارگران عرصه سلامت تا حد امکان فراهم شود و با بکارگیری بهینه از توان ماماها در عرصه های بالینی، همراه با امکانات و تجهیزات ایجاد شده در اتاق های زایمانی، شاهد افزایش چشمگیر زایمان های امن و خوشایند برای زنان و مادران ایران عزیزمان باشیم.
بدیهی است لازمه این مهم، فراهم کردن ملزومات ارتقاء کیفی آموزش مامایی است که قرار گرفتن این رشته در جایگاه مناسب و بهره مندی از اساتید متخصص، متبحر و متعهد بالینی، از جمله اقدامات ضروری برای رسیدن به آن هدف است که انشاءالله بزودی شاهد تحقق آن باشیم.
در نهایت تقارن روز جهانی مامایی با اعیاد شعبانیه و روز معلم را خدمت ماماهای گرانقدر تبریک گفته، از تلاش های ارزنده شما همکاران خدوم، صبور و نجیب که در اقصی نقاط کشور خصوصاً در مناطق محروم با تمام وجود در خدمت اقشار نیازمند و آسیب پذیر جامعه هستید، سپاسگزاری میکنم و امیدوارم با توجه به شعار جهانی روز ماما در سال ۲۰۱۷ «ماما، مادر و خانواده: یاران و همراهان زندگی»، بتوانیم شاهد جامعه ای با جمعیتی رو به رشد، سالم، با نشاط و با توانمندیهای روزافزون باشیم.

همچنین مطالعه کنید:

ناکارآمدی ارزانی وام مسکن با خیز قیمت ها

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز، به عبارتی دیگر طی دست‌کم دو سال …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *