صفحه اصلی / ایجاد تحول اقتصادی در گرو واگذاری امور به مردم است

ایجاد تحول اقتصادی در گرو واگذاری امور به مردم است

 کشور به معنای واقعی در اولویت قرار دهد و برنامه های دولتش را برای سامان دادن به وضعیت اقتصادی کشور بنا کند، موفق خواهد بود.
به گزارش کسب و کار نیوز و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران، رحیم حاج نائبی در گفت‌وگو  افزود: دولت آینده، اگر برنامه ای اساسی برای متحول کردن اقتصاد نداشته باشد، موفق نخواهد بود . ایجاد تحول در اقتصاد کشور، رئیس جمهوری آتی باید توجه ویژه ای برای واگذاری امور به بخش خصوصی داشته باشد.
وی با بیان اینکه تجربه تلخی را در اقتصاد دولتی داریم، تصریح کرد: دولت جدید باید از تجربه های تلخ گذشته درس بگیرد و بتواند شرایط را تغییر دهند؛ اینکه تمام اقتصاد کشور دولتی باشد و بخش خصوصی جایی نداشته باشد، در هیچ کجای دنیا پذیرفته نیست؛ اکنون اقتصاد تمام کشورهای توسعه یافته و پیشرفته دنیا متکی به بخش خصوصی است.
نماینده اتاق اصناف ایران در استان زنجان خاطر نشان کرد: مساله دیگر که باید دولت آینده به آن بها دهد ، ایجاد تحول در نظام بانکی است ؛ با مدل فعلی نظام بانکی راه به جایی نخواهیم برد و تولید به معنای واقعی شکل نخواهد گرفت.
وی با بیان اینکه تامین معیشت مردم باید برای دولت مهم باشد، افزود: ایجاد اشتغال، رفع بیکاری، تقویت بنیه اقتصادی کشور ، حمایت از تولید داخلی ، دستیابی به بازارهای  هدف و گسترش روابط خارجی مسائلی است که اگر به موقع به آن توجه نشود ، آینده خوبی را در انتظار نخواهیم داشت.

همچنین مطالعه کنید:

Value Added Tax

دست خالی مدیریت شهری از عوارض با تصویب لایحه مالیات برارزش افزوده

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا، سید ابراهیم امینی در خصوص …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *