صفحه اصلی /
Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/kasbokarnet.ir/httpdocs/wp-content/themes/sahifa/framework/functions/breadcrumbs.php on line 61
ناوگان ریلی یک میلیون و ۲۰۰ هزار مسافر نوروزی را جابجا کرد

ناوگان ریلی یک میلیون و ۲۰۰ هزار مسافر نوروزی را جابجا کرد

به گزارش کسب و کار نیوز و به نقل از  وزارت راه و شهرسازی، سعید رسولی گفت: آمار جابجایی مسافر تا پایان روز نهم فروردین ماه به بیش از یک میلیون و ۲۹۰ هزار نفر می رسد که رشد چهار درصدی نسبت به سال قبل را نشان می دهد.
وی با بیان اینکه پارسال ۳۵۰ واگن مسافری فرسوده از ناوگان حمل و نقل ریلی کشور خارج شد، افزود: استقبال از سامانه حمل و نقل ریلی در سفرهای نوروزی امسال،  بسیار مطلوب بوده است.
رسولی بیان کرد: در سال ۹۵ افزون بر ۴٠.۴ میلیون تن بار توسط خطوط ریلی کشور جابجا شد که این،  یک رکورد بی سابقه در سامانه حمل و نقل ریلی بوده و یک موفقیت بسیار ارزشمند برای حمل و نقل ریلی کشور به شمار می رود.
وی در ادامه با قدردانی از توجه و نگاه ویژه نمایندگان مجلس شورای اسلامی به مقوله حمل و نقل ریلی کشور افزود: برای توسعه حمل و نقل ریلی،  مصوبات بسیار خوبی تصویب شده که نویدبخش توسعه سریع این صنعت خواهد بود.
رسولی گفت: نگاهی به چند سال گذشته حمل و نقل ریلی نشان می دهد یک عقب افتادگی تاریخی،  در این حوزه اتفاق افتاده و نگاه غالب، سبب طراحی ایستگاه ها در خارج از شهرها شده بود.
وی اضافه کرد: در بسیاری از شهرهای بزرگ دنیا،  چندین ایستگاه در درون شهرها طراحی می شود و زندگی مردم با این صنعت عجین شده است که برای طراحی ایستگاه ها در درون شهرها،  برنامه ریزی شده و علاوه بر این،  بی توجهی به ابعاد فرهنگی و اجتماعی ایستگاه ها نیز وجود دارد که در این زمینه نیز برنامه ریزی صورت گرفته است.
رسولی افزود:گردشگری و برنامه های فرهنگی مناسب در حوزه راه آهن نیز، هدف گذاری شده و فعالیت های این حوزه نیز پررنگ تر می شوند؛ به نحوی که چند طرح مهم نیز در این خصوص در دست اقدام است.

همچنین مطالعه کنید:

لوازم خانگی

شیب تند افزایش قیمت ها در بازار لوازم خانگی

میناسادات حسینی به گزارش کسب و کار نیوز، در این میان شنیده ها حاکی از …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *