صفحه اصلی /
Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/kasbokarnet.ir/httpdocs/wp-content/themes/sahifa/framework/functions/breadcrumbs.php on line 61
گیلان به قطب صنعت سلولزی کشور تبدیل می شود

گیلان به قطب صنعت سلولزی کشور تبدیل می شود

به گزارش کسب و کار نیوز و به نقل از مهر،  محمدرضا نعمت زاده بعد از ظهر پنج شنبه و در جریان بهره برداری از دو طرح در شهر صنعتی رشت اظهار کرد: هم اکنون یک میلیون و ۷۵۰ هزار مترمکعب محصولات سلولزی در کشور تولید می شود که ظرفیت تولید یک میلیون و ۱۰۰ هزار مترمکعب در سال از این محصولات در دولت یازدهم ایجاد شده است.
وی افزود: از این میزان ۷۵۰ هزار مترمکعب در گیلان وارد مدار بهره برداری شده است.
وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به افتتاح سه طرح صنعتی بزرگ در حوزه صنایع سلولزی در رشت طی سفر به گیلان گفت: این واحدها با ظرفیت تولید ۷۵۰  هزار مترمکعب انواع MDF، HDFو … ، با مجموع سرمایه گذاری بیش از یک هزار میلیارد ریال و اشتغالزایی ۷۵۰ نفر به بهره برداری رسیده است.
وی استفاده از تکنولوژی های نوین و دارا بودن خطوط تولید اتوماتیک و کیفیت بالای محصولات و قابلیت رقابت پذیری با محصولات مشابه خارجی را از خصوصیات بارز این واحدها عنوان کرد و افزود: استان گیلان در حال تبدیل شدن به قطب صنایع سلولزی کشور است.
نعمت زاده با بیان ضرورت همکاری جهادکشاورزی در حوزه ترویج زراعت چوب خاطر نشان کرد: راه اندازی این واحدها مشوقی ارزشمند برای ترغیب کشاورزان و زارعان چوب محسوب می شود تا علاوه بر ایجاد اشتغال، مواد اولیه مورد نیاز این واحدها از داخل استان تامین شود.
وی با بیان نیاز مصرفی میانگین حدود دو میلیون مترمکعب  MDF و  HDF  در کشور گفت: در این زمینه متکی به واردات این محصول هستیم  که با تکمیل طرح های نیمه تمام و در دست اجرای این صنعت در سطح کشور، ظرفیت تولید آن به ۲ و نیم میلیون مترمکعب در سال خواهد رسید.
وزیر صنعت، معدن و تجارت از انجام هماهنگی با کشور روسیه به منظور واردات چوبهای جنگلی، هیزم و چیبس چوب و اقدامات قرنطیه آنها برای تامین مواد اولیه این واحدها خبر داد و تأکید کرد: شایسته است زراعت چوب با همکاری کشاورزان و حمایت های جهادکشاورزی با جدیت دنبال شود.

همچنین مطالعه کنید:

اقتصاد پسا بایدنی؛ ما به مذاکره دیگری احتیاج داریم!

حسین سلاح ورزی دونالد ترامپ در دوران ریاست جمهوری خود تحریم بسیار سخت و بی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *