صفحه اصلی /
Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/kasbokarnet.ir/httpdocs/wp-content/themes/sahifa/framework/functions/breadcrumbs.php on line 61
قیمت گل و گیاه در ایام نوروز تغییر نکرد

قیمت گل و گیاه در ایام نوروز تغییر نکرد

در ایام تعطیلات تغییری نکرده و تلاش شده است که مردم استقبال بیشتری از بازار گل و گیاه داشته باشند.
به گزارش کسب و کار نیوز و به نقل از ایسنا،‌ غلامحسین سلطان محمدی گفت: برای ایام عید با کمبودی در زمینه گل و گیاه روبرو نبوده‌ایم و انواع گل‌ها در اشکال و رنگ‌های مختلف، گل‌های شاخه بریده و گلدان‌های آپارتمانی در بازار موجود است. 
وی ادامه داد: در کشور ما سالانه حدود دو میلیارد و ۳۰۰ میلیون شاخه گل و گیاه تولید می‌شود و با توجه به به اینکه ۵۰ درصد تولید گل و گیاه ایران در استان تهران انجام می‌شود، استان تهران در گل‌های شاخه بریده و گیاهان گل‌دار مقام اول را در کشور دارد. گل و گیاهی که در تهران تولید می‌شود با توجه به اینکه بیشترین مصرف هم در تهران است مشکلی بابت جابجایی گل وجود ندارد.
رئیس اتحادیه گل و گیاه تهران عنوان کرد: سعی‌مان بر این بوده است که شرایط تولید و عرضه گل و گیاه برای ایام عید به گونه‌ای باشد که مردم توان و قدرت خرید داشته باشند و بتوانند گل بخرند و با توجه به اینکه پیشبینی‌های لازم برای بازارعید انجام شده مشکلی بابت افزایش قیمت در این ایام نداشته‌ایم. 
سلطان محمدی تصریح کرد:‌ معمولا در زمستان‌ها و ایام سرما به طور طبیعی تولید گل کاهش پیدا می‌کند اما بعد از آن با مناسب شدن شرایط برای تولید گل و گیاه مناسب‌ترمی‌شود و کمبود گل و گیاه جبران می‌شود. برای بازار و ایام عید هماهنگی‌ها به گونه‌ای صورت گرفت که شرایط خرید گل و گیاه مناسب باشد. در حال حاضر هم انواع و اقسام گل‌ها تولید شده و قیمت‌ آن‌ها مناسب است و به دنبال آن هستیم که مردم از بازار گل و گیاه استقبال کنند.
وی اضافه کرد: البته قیمت‌ها در حدود یک ماه قبل ازعید مقداری بالا رفت اما خیلی از تولیدکنندگان گل‌فروشی‌ها کمک کردند و قیمت‌های‌شان را بالا نبردند اما برخی افراد سودجو هم بودند و قیمت‌شان را افزایش دادند. باید شرایطی را به وجود آوریم که مردم بیشتر به سمت گل و گیاه بیایند و قیمت‌ها را در حد توان خرید مردم کاهش دهیم.

همچنین مطالعه کنید:

پارک

پارک فناوری پردیس، هسته اولیه «ناحیه نوآوری پردیس»

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از روابط عمومی پارک فناوری پردیس، «محسن …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *