صفحه اصلی /
Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/kasbokarnet.ir/httpdocs/wp-content/themes/sahifa/framework/functions/breadcrumbs.php on line 61
جابجایی ۳.۲میلیون مسافر دریایی در دور اول سفرهای نوروزی

جابجایی ۳.۲میلیون مسافر دریایی در دور اول سفرهای نوروزی

از تاریخ ۲۵ اسفند ۹۵ تا پایان روز ۶ فروردین خبر داد.
به گزارش کسب و کار نیوز و به نقل از مهر، محمد راستاد با اشاره به تعداد سفرهای انجام شده در دور اول سفرهای نوروزی حدفاصل ۲۵ اسفند ۹۵ تا ۶ فروردین ۹۶ اظهار داشت: طی این مدت بالغ بر ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر تردد دریایی ثبت شده است و امیدواریم در نیمه بعدی همچنان شاهد استقبال خوبی از سوی هموطنان باشیم.
وی افزود: کشتی‌های مسافربری در کلاس‌های مختلف با امکانات متفاوت به مردم سرویس می‌دهند و در طرح سفرهای نوروزی امسال ۷۹ فروند کشتی با ۸ هزار صندلی و  ۵۳ فروند لندینگ کرافت‌ با ظرفیت ۱۹۱۲ خودرو و میانگین حمل ۴ مسافر برای هر خودرو در حال جابجایی مسافر از طریق دریا هستند.
معاون سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه «برای افزایش و ارتقا کیفیت سفرهای دریایی در پایانه‌های دریایی به ویژه پایانه شهید حقانی بندرعباس به مقصد جزیره قشم و هرمز،  امکانات مناسبی فراهم شده است» گفت: ترددها از این پایانه با سهولت و آسایش از سوی مردم انجام می‌گیرد و طی این مدت به طور میانگین روزانه تا ۱۳ هزار نفر از مبدا پایانه شهید حقانی تردد داشته‌اند که در زمان اوج(پیک) سفر شاهد تردد حدود ۱۰ هزار نفر در ۴ ساعت از این پایانه بوده‌ایم.  
وی یادآور شد: ترددها میان بنادر لنگه و چارک به جزیره کیش برقرار بوده و در این بین تعداد قابل توجهی خودرو از طریق لندینگ کرافت به جزیره قشم حمل شده است. 
راستاد با اشاره به حمل‌ونقل دریایی طی ایام نوروز در استان بوشهر و خوزستان بیان داشت: از بنادر بوشهر و گناوه به مقصد جزیره خارک و بالعکس شاهد تردد با هدف گردشگری هستیم. همچنین در خوزستان نیز سفرهای بین المللی از خرمشهر به بصره و کویت فراهم شده است. از طرفی برای نوروز ۹۶ خط گردشگری کارون-اروندرود نیز اضافه و برای کاروان‌های راهیان نور نیز ترددهای دریایی در نظر گرفته شده است.
معاون سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به گردشگری دریایی در سایر استان‌های ساحی کشور خاطرنشان کرد: در سایر استان‌های ساحلی مانند سیستان و بلوچستان شاهد رشد گردشگری هستیم به طوری که تردد برون‌مرزی از بندر چابهار به مسقط در کشور عمان،  بندرعباس به بنادر امارات متحده عربی، بندر لنگه به امارات و بندرعباس به بنادر کشور عمان در جریان است.
وی یادآور شد: در نوروز ۹۶ تا به امروز شاهد شرایط نامساعد جوی و طوفان‌های بسیار بزرگی در سواحل کشور بوده‌ایم که می‌تواند تاثیرات منفی در پی داشته باشد اما شرایطی ایجاد شده تا مردم در ایمنی کامل به سفرهای دریایی بپردازند.

همچنین مطالعه کنید:

پیش نمایش دومین قسمت از مجموعه مستند رخساره زمین: باداب سورت ، پلکان زمین

به منظور عملیاتی سازی این مهم، طرح توسعه معدن به تهیه و تولید مجموعه مستندهایی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *