صفحه اصلی /
Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/kasbokarnet.ir/httpdocs/wp-content/themes/sahifa/framework/functions/breadcrumbs.php on line 61
حفاری و تکمیل ۱۹۳ حلقه چاه‌های نفت و گاز در سال ۹۵

حفاری و تکمیل ۱۹۳ حلقه چاه‌های نفت و گاز در سال ۹۵

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا، حمید رضا خوشایند با تبریک فرا رسیدن سال نو، اظهار کرد: تکمیل این تعداد چاه در مقایسه با سال ۹۴، ۱۳ حلقه و در قیاس با سال قبل از آن ۳۳ حلقه افزایش را نشان می‌دهد.
وی با اشاره به این‌که از شمار چاه‌های تکمیل شده در این مدت، سه حلقه اکتشافی و ۶۵ حلقه توسعه‌ای توصیفی بوده است، افزود: همچنین در این دوره ۱۲۵ حلقه چاه‌ تعمیری، تکمیل و در مدار تولید قرار گرفت.
خوشایند تصریح کرد:  117 حلقه از این چاه‌ها در گستره عملیاتی شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب، ۴۹ حلقه در حوزه فعالیت شرکت مهندسی و توسعه نفت، پنج حلقه در شرکت نفت مناطق مرکزی، ۱۱ حلقه در شرکت نفت فلات قاره، دو حلقه به سفارش مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران و ۹ حلقه در قالب پروژه‌ای تکمیل شده است.    
معاون مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران در عملیات حفاری متراژ حفاری در سال گذشته را افزون بر ۲۹۳ هزار و ۶۰۵ متر عنوان کرد و گفت: در این مدت حفاری و تکمیل ۵۰ حلقه چاه ۷۴۲ روز زودتر از برنامه پیش‌بینی شده از سوی شرکت‌های کارفرما به اتمام رسید که این مساله از نظر تولیدی شدن زودهنگام چاه و ترخیص دکل، ارزش اقتصادی بالایی دارد.
وی با اشاره به فعالیت مستمر ناوگان حفاری شرکت در سال ۹۵، بیان کرد: در این سال یک دستگاه حفاری سنگین خشکی جدید به ناوگان شرکت اضافه و در همین حال پنج دکل نیز برای تعمیرات دوره‌ای به سایت بازسازی انتقال داده شد.
خوشایند افزود: در حال حاضر ۳۷ دستگاه حفاری شرکت در بخش حفر چاه‌های توسعه‌ای توصیفی، دو دکل در حفاری چاه‌های اکتشافی و ۲۹ حلقه در بخش چاه‌های تعمیری در مدار عملیات قرار دارند و شش دکل در حال بازسازی و آماده شدن برای عملیات هستند.

همچنین مطالعه کنید:

افت ۸هزار واحدی نماگر بورس در آغاز معاملات

به گزارش کسب و کار نیوز، شاخص کل بورس تهران در این لحظه در ارتفاع …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *