صفحه اصلی / رشد 255 واحدی شاخص کل بورس در نخستین روز کاری

رشد 255 واحدی شاخص کل بورس در نخستین روز کاری

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل ازایرنا، شاخص کل بورس که روزهای پایانی سال گذشته را با روند رو به رشد به پایان رسانده بود، امروز (پنجم فروردین) روز سبزی را پشت سر گذاشت و همه شاخص ها سبز شدند.
داد و ستد 326 میلیون سهم و حق تقدم در بیش از 32 هزار نوبت در بازار معاملات سبب شد تا شاخص قیمت (وزنی – ارزشی) 88 واحد، شاخص کل ( هم وزن ) 145 واحد، شاخص قیمت (هم وزن) 113 واحد، شاخص آزاد شناور 369 واحد، شاخص بازار اول 115 واحد و شاخص بازار دوم 911 واحد رشد کند.
در نتیجه معاملات امروز سهامداران، ارزش معاملات بازار سرمایه به 883 هزار و 642 میلیارد ریال رسید.
نمادهای همراه (شرکت ارتباطات سیار ایران)، خودرو (ایران خودرو)، رمپنا (گروه مپنا)، خساپا (سایپا)، آپ (آسان پرداخت پرشین) و شاراک (پتروشیمی شازند) بیشترین تاثیر را در رشد شاخص کل داشتند و در مقابل نماد های فملی (ملی صنایع مس ایران)، شبریز (پالایش نفت تبریز) و شیراز (پتروشیمی شیراز) با افت خود مانع از رشد بیشتر شاخص کا شدند.

**سبزپوشی فرابورس
شاخص کل فرابورس نیز امروز با رشد پنج واحدی شاخص کل رو به رو بود به شکلی که شاخص کل این بازار را به 880 واحد رساند.
حجم معاملات در فرابورس امروز به 65 هزار و 640 سهم و تعداد معاملات به 11 هزار و 360 دفعه رسید.
پتروشیمی مارون (مارون) بیشترین اثر مثبت را بر شاخص کل فرابورس داشت و در مقابل پتروشیمی زاگرس(زاگرس) با افت خود مانع از رشد بیشتر آن شد.

** بسته بودن 37 نماد در بازار سرمایه
بورس اوراق بهادار تهران امروز (شنبه) نمادهای متوقف که به صورت روزانه توسط معاونت بازار تهیه می شود را نیز منتشر کرد که شامل 37 شرکت است.
بر اساس این فهرست، شرکت آلومینیوم ایران که از سوم آبان 94 نماد آن در بورس بسته شده، در صدر قرار دارد که نماد آن به دلیل تعدیل پیش بینی درآمد هر سهم بسته شده است.
پس از آن بانک صادرات ایران قرار گرفته که از 29 تیر ماه 95 نماد آن برای برگزاری مجمع عمومی سالیانه بسته شده است.
برگزاری مجمع عمومی فوق العاده برای تغییر سرمایه شرکت، تعدیل پیش بینی درآمد هر سهم، اعلام پیش بینی درآمد هر سهم و برگزاری مجامع عمومی عادی سالیانه از علل توقف نماد این شرکت ها در بورس ذکر شده است.

همچنین مطالعه کنید:

فقر نقدینـگی در بنگاه ها

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز، به عبارتی واحد‌های کوچک تولیدی با مشکلات …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *