صفحه اصلی / پتروشیمی کردستان با حضور رئیس جمهور افتتاح می‌شود

پتروشیمی کردستان با حضور رئیس جمهور افتتاح می‌شود

محمد دره وزمی اظهار کرد: پتروشیمی کردستان بزرگترین سرمایه گذاری صنعتی در کردستان به شمار می‌رود که می‌تواند در صنعتی شدن و اشتغال جویندگان کار در کردستان نقش پر رنگی را ایفا کند.
وی با اشاره به ظرفیت تولید 300 هزار تُن پلی اتیلن سبک در سال در این کارخانه، افزود: مساحت زمین این پروژه 129 هکتار است که بخشی از آن به شهرک تولید محصولات پایین دستی پتروشیمی اختصاص داده شده است.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گفت: این پروژه در سال 1383 کلنگ زنی شده و بیش از 80 درصد منابع مالی آن در دولت تدبیر و امید تامین شده است.
وی افزود: یکی از خصوصیات بارز پتروشیمی کردستان، امکان ایجاد صنایع پائین دستی برای ایجاد اشتغال بیشتر و ارزش افزوده است.
دره وزمی به تاسیس شهرک پائین دستی پتروشیمی کردستان در بهمن ماه 1394 اشاره کرد و افزود: سرمایه گذاران پتروشیمی در حال اخذ جواز تاسیس برای سرمایه گذاری و احداث تولید پالت و دیگر صنایع پائین دستی هستند.
وی خاطرنشان کرد: این کارخانه در سنندج و در زمین‌های روستای سرنجیانه و با 14 هزار و140 میلیارد ریال سرمایه گذاری ریالی و ارزی آماده بهره برداری شده است که در سفر دوم دکتر روحانی به کردستان افتتاح می‌شود.
پیش بینی شده است، در سفر رئیس جمهور به کردستان پنج پروژه بزرگ اقتصادی به ارزش 2 هزار و 128 میلیارد تومان به صورت همزمان افتتاح و برای یک هزار و 884 نفر در کردستان بصورت مستقیم شغل ایجاد شود.

همچنین مطالعه کنید:

sanaat

دو سوم بنگاه های صنعتی تعطیل اند

ثمانه نادری به گزارش کسب و کار نیوز، به گفته رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *