صفحه اصلی /
Notice: Undefined offset: 0 in /var/www/vhosts/kasbokarnet.ir/httpdocs/wp-content/themes/sahifa/framework/functions/breadcrumbs.php on line 61
کاهش نرخ سیگار کشیدن بعد از انعقاد پیمان جهانی تنباکو

کاهش نرخ سیگار کشیدن بعد از انعقاد پیمان جهانی تنباکو

در جهان در دهه متعاقب آن ۲.۵ درصد کاهش یافت.
به گزارش کسب و کار نیوز و به نقل از مهر،  تمامی کشورهای شرکت کننده با FCTC (چارچوب کنوانسیون کنترل دخانیات) مربوط به سازمان  بهداشت جهانی موافقت کردند. کشورهای امضاءکننده این پیمان متعهد به ارائه سیاست های نظیر وضع مالیات بالا بر تنباکو و اماکن عمومی عاری از سیگار شدند.
آنها همچنین با الصاق برچسب هشدار، منع تبلیغات و حمایت از خدمات ترک سیگار موافقت کردند.
جفری فونگ، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه واترلو کانادا، در این باره می گوید: «این مطالعه اسناد قوی ای را ارائه می نماید مبنی بر اینکه FCTC منجر به افزایش قابل توجهی در اجرای اقدامات کنترل تنباکو شده است.»
تیم تحقیق، داده های ۱۱۶ کشور امضاءکننده این پیمان و ۱۰ کشوری که این پیمان را امضاء نکرده بودند را بررسی کردند. در مجموع نرخ سیگار کشیدن در ۱۲۶ کشور از حدود ۲۵ درصد در سال ۲۰۰۵ به ۲۲ درصد در سال ۲۰۱۵ کاهش یافته بود.
نرخ سیگار کشیدن در ۹۰ کشور کاهش یافته بود. مصرف تنباکو در ۱۲ کشور بدون تغییر باقی مانده و در ۲۴ کشور میزان استعمال سیگار افزایش یافته بود.
محققان دریافتند نرخ سیگار کشیدن در کشورهای که به طورکامل اقدامات مربوط به پیمان کنترل تنباکو را اجرا کرده بودند بسیار بیشتر کاهش یافته بود.

همچنین مطالعه کنید:

پارک

پارک فناوری پردیس، هسته اولیه «ناحیه نوآوری پردیس»

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از روابط عمومی پارک فناوری پردیس، «محسن …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *