صفحه اصلی / آرشیو مطالب روزنامه کسب و کار

رسانه های چین:

ایران به انحصار تلگرام پایان می دهد

شماری از رسانه های چین از جمله خبرگزاری رسمی این کشور گزارش کردند که ایران برای حراست از امنیت ملی به انحصار تلگرام خاتمه می دهد.
به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایرنا، خبرگزاری شینهوا خاطر نشان کرده است که هدف از این اقدام پایان دادن به انحصار پیام رسان تلگرام در ایران، بها دادن به پیام رسان های داخلی و حراست از امنیت ملی کشور است.
همزمان روزنامه گلوبال تایمز و تارنمای چاینا ارگ نیز گزارش کرده‌اند که مسئولان ذی ربط در ایران تاکید کرده‌اند که بر اساس قوانین جزا و جرم مواردی وجود دارد که پیام رسان ها باید آنها را برای فعالیت در ایران مراعات کنند در غیر این صورت قادر به فعالیت نخواهند بود.
این گزارش‌ها می‌افزاید که از دیدگاه مسئولان ذی ربط در جمهوری اسلامی ایران، پیام رسان های خارجی که خدمات ارائه می‌کنند باید حریم خصوصی افراد را نشکنند و نباید اطلاعات مربوط به آنها را در اختیار کشورهای دیگر و سرویس‌های خدماتی دیگر قرار دهند زیرا این کار امنیت آنها و کل کشور را به مخاطره می‌اندازد.
رسانه‌های چین افزوده‌اند که سرویس‌های خدماتی پیام رسان خارجی اگر می‌خواهند در ایران فعالیت کنند باید همه مقررات و قوانین را مراعات کنند و مسائل حقوقی و قضائی را در نظر بگیرند.
گزارش‌ها از قول 'جواد آذری جهرمی' وزیر ارتباطات ایران آورده است که اگر تلگرام به قوانین و حریم خصوصی افراد احترام نمی‌گذارد باید به طور کامل متوقف شود.
تلِگرام یک سرویس پیام‌رسان است که کاربران آن می‌توانند پیام‌ها، تصاویر، ویدئوها و اسناد رمزنگاری‌شده تبادل کنند این پیام رسان برای اندروید، ویندوز فون و آی‌اواس در دسترس است و یکی از پیام رسانان مورد علاقه ایرانیان است.