صفحه اصلی / آرشیو مطالب روزنامه کسب و کار

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی چهارمحال و بختیاری گفت

30 چشمه دائمی شهرستان کوهرنگ خشک شد

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی چهارمحال و بختیاری گفت: در پی وقوع 10 سال متوالی خشکسالی در استان 30 چشمه دائمی تامین کننده آب مناطق روستایی شهرستان کوهرنگ خشک شد.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی چهارمحال و بختیاری گفت: در پی وقوع ۱۰ سال متوالی خشکسالی در استان ۳۰ چشمه دائمی تأمین کننده آب مناطق روستایی شهرستان کوهرنگ خشک شد.
به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایرنا، تورج احمدپور روز شنبه اعلام کرد: این چشمه‌ها با قدمتی بیش از ۵۰ سال، آب مصرفی جمعیتی بالغ بر ۷ هزار نفر از روستاییان شهرستان کوهرنگ را تأمین می‌کند.
وی ادامه داد: خشکسالی‌های اخیر دبی آب چشمه کوهرنگ را از ۶۰۰ به ۳۰۰ لیتر کاهش داده و همین موضوع تأمین آب برای مناطق روستایی این شهرستان را به ویژه در فصل تابستان با چالش مواجه کرده است.
احمدپور با بیان اینکه در دولت تدبیر و امید بیش از ۹۰ روستا در استان از نعمت آب لوله کشی بهره مند شدند، تصریح کرد: با این وجود در فصل تابستان ۴۰ روستای استان که بیشتر در شهرستان لردگان واقع هستند با تانکر آبرسانی می‌شود.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی چهارمحال و بختیاری، جمعیت روستایی بهره مند از آب آشامیدنی این استان را ۱۳۵ هزار نفر در قالب مجتمع‌ها و طرح‌های آبرسانی اعلام کرد.
به گزارش ایرنا، در حالی که چهارمحال و بختیاری سرچشمه ۲ رودخانه زاینده رود و کارون است اما بیش از ۹۰ درصد نیاز آبی خود را از منابع آب زیرزمینی تأمین می‌کند که با توجه به خشکسالی‌های یک دهه اخیر، تغییر اقلیم و تبدیل بارش‌ها از برف به باران، چشمه‌ها و سفره‌های آب زیرزمینی با افت شدید مواجه و تأمین آب برای مناطق شهری و روستایی استان را با چالش جدی مواجه کرده است.
شهرستان کوهرنگ در ۹۰ کیلومتری شهرکرد مرکز استان چهارمحال و بختیاری قرار دارد