صفحه اصلی / آرشیو مطالب روزنامه کسب و کار

تکواندو قهرمانی نوجوانان جهان- تونس

پسران ایران در صدر جدول رده‌بندی

در پایان روز دوم از دوازدهمین دوره رقابتهای تکواندو قهرمانی نوجوانان جهان تیم پسران ایران با کسب سه نشان طلا در صدر قرار دارند اما تیم دختران نتایج ضعیفی کسب کرد.

 

در پایان روز دوم از دوازدهمین دوره رقابت‌های تکواندو قهرمانی نوجوانان جهان تیم پسران ایران با کسب سه نشان طلا در صدر قرار دارند اما تیم دختران نتایج ضعیفی کسب کرد.
به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از مهر، این دوره از مسابقات دوشنبه هفته جاری با حضور ۹۵۰ تکواندوکار از ۱۱۸ کشور به میزبانی تونس در سالن «ساله کورات» شهر الحمامات آغاز شده و در پایان روز دوم این مسابقات تیم پسران کشورمان که تاکنون موفق به کسب سه مدال طلا شده با ۴۵ امتیاز با اختلاف در صدر جدول توزیع مدال‌ها ایستادهاست.
این رقابتها ۵ روز به طول خواهد انجامید و در هر روز مسابقات دو وزن پسران و دو وزن دختران برگزار می‌شود که تا اینجای کار مبارزات چهار وزن به پایان رسیده و از میان چهار نماینده ایران در بخش پسران حسین لطفی، امیرولی پور و امیرسینا بختیاری موفق به کسب مدال طلا شده و محمد رستم نژاد نیز توفیق در کسب مدال نداشته است.
رده بندی رقابتهای جهانی بر اساس امتیاز محاسبه خواهد شد که تیم کشورمان تاکنون با ۴۵ امتیاز صدرنشین است و کره جنوبی که تنها یک طلا کسب کرده با ۲۵ امتیاز در مکان دوم قرار دارد و ترکیه با یک برنز و ۱۹ امتیاز سوم است. تیم‌های روسیه و ازبکستان نیز با ۱۸ و ۱۷ امتیاز در تعقیب صدرنشین قرار دارند.
اما در بخش دختران از میان چهار نماینده ایران تنها مبینا کولیوند موفق به کسب مدال برنز شده است. مریم حاجی علیزاده، غزل سلطانی و مهلا مؤمن زاده با شکست برابر رقبای خود از دور مسابقات حذف شده‌اند.در این بخش انگلستان با دو طلا صدرنشین است و تیم‌های کره جنوبی و ویتنام در مکان‌های دوم و سوم قرار دارند.
این دوره از مسابقات تا روز جمعه در تونس ادامه خواهد داشت.