صفحه اصلی / آرشیو مطالب روزنامه کسب و کار

استاندار سیستان و بلوچستان خبر داد

بندر چابهار در تحول سیستان و بلوچستان اهمیت فراوانی دارد

استاندار سیستان و بلوچستان نقش سه پروژه بزرگ گازرسانی، خط راه آهن چابهار ـ زاهدان و بندر چابهار را در تحول استان حائز اهمیت دانست.
استاندار سیستان و بلوچستان نقش سه پروژه بزرگ گازرسانی، خط راه آهن چابهار زاهدان و بندر چابهار را در تحول استان حائز اهمیت دانست.
به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا، سید دانیال محبی در شورای اداری استان افزود: استان در طلیعه توسعه به نیروهای کارآمد ماهر و متخصص در بستر کار متناسب با اولویت‌ها در جهت شکوفایی ظرفیت‌ها و توانمندیهای استان نیاز دارد.
محبی با اشاره به رشد آمار میهمانان نوروزی به استان گفت: زیرساخت‌های عمومی و اختصاصی گردشگری استان باید با توجه میزان استقبال مسافران نوروزی استان ارتقاء یابد.
وی وجود نیروی انسانی را فاکتور و عامل اساسی توسعه برشمرد و تصریح کرد: نیروی انسانی استان متناسب با گستردگی و نیازهای استان نیست که باید تربیت نیروی انسانی کارآمد متناسب با شاخص‌های توسعه استان مورد توجه قرار گیرد.
نماینده عالی دولت در سیستان و بلوچستان با بیان اینکه استان، پازلی از زیبایی‌های متنوع و جاذبه‌های گردشگری منحصر به فرد است، افزود: یکی از علل ضعف در زیرساختهای گردشگری نبود استقبال چشم گیر مسافران نوروزی در سالهای گذشته است و به همین علت برخی جاذبه‌های طبیعی مانند گل فشان در چابهار با وجود استقبال گردشگران، اما فاقد حداقل امکانات و خدمات اولیه عمومی هستند.
وی اظهار کرد: برگزاری شورای اداری، الگویی در جهت توسعه ارتباطات و هم اندیشی میان کارگزاران نظام در درون استان بدور از تعصبات و منیّت ها برای رفع نیازمندی‌های مردم و چالشهای استان است.
رییس شورای اداری استان با بیان اینکه در چرخه مدیریت، علم و حکمت سرآمد همه امور است، گفت: داوری انسان‌ها باید بر پایه داده‌های قابل اعتماد استوار باشد.
سید دانیال محبی تاکید کرد: برای پیشرفت و توسعه استان همه گروه‌ها و جریان‌های سیاسی را باید به رسمیت شناخت و از همه آنان در این مسیر استفاده کرد.
وی همچنین به بحران خشکسالی در منطقه سیستان اشاره کرد و افزود: برآورد خسارات کشاورزی مردم و تامین علوفه مورد نیاز دامداران در دست انجام است و دستورات مربوط به کاهش تبعات خشکسالی صادر شده است.