صفحه اصلی / آرشیو مطالب روزنامه کسب و کار

مهارت‌های خود را تقویت کنید

برای کارآفرین شدن، داشتن مدرک دانشگاهی کافی نیست

همه مهارت‌های کارآفرینی، در دانشگاه به شما آموزش داده نمی‌شوند و خودتان باید آن‌ها را کسب کنید. در این مطلب با برخی از این مهارت‌ها بیشتر آشنا می‌شوید.
به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از نوپانا، دانشجویان زیادی هستند که در سر رویای کارآفرین شدن دارند. این افراد با شنیدن داستان کارآفرینانی که بدون داشتن مدرک دانشگاهی به موفقیت‌های بزرگی رسیده‌اند، به این فکر می‌افتند که درس خود را رها کنند و به دنبال رویای خود بروند؛ اما این کار ریسک بالایی دارد و باید به این نکته توجه کنید که این داستان‌ها موارد نادری هستند که از بین بی‌شمار افراد اتفاق می‌افتند.
داشتن مدرک دانشگاهی قطعا مزایای زیادی دارد؛ اما به این صورت هم نیست که با داشتن آن، به طور کامل برای کارآفرینی آماده باشید. مهارت‌هایی هستند که در دانشگاه به شما آموزش داده نمی‌شوند و خودتان باید آن‌ها را کسب کنید.
در ادامه، برخی از این مهارت‌ها را بررسی می‌کنیم.
مهارت‌ راهبری کسب‌وکار
به گزارش نوپانا، کسب مهارت‌های راهبری و مدیریت کسب‌وکار، نیاز به آموزش و تمرین دارد. یکی از نقاط ضعف کلاس‌های دانشگاهی به ویژه در رشته‌های فنی، عدم یادگیری مهارت‌های مدیریت است. به همین علت برای اینکه کارآفرین شوید باید خودتان این مهارت‌ها را کسب کنید.
قدرت ریسک‌پذیری
دانشجویان با یک برنامه مشخص درس‌های خود را می‌گذرانند و نیازی به ریسک کردن ندارند. افرادی که به دنبال تمام کردن درس و پیدا کردن یک شغل روتین برای ادامه زندگی هستند روحیه مناسب برای کارآفرین شدن ندارند زیرا در دنیای کسب‌وکار مجبور هستید ریسک کنید تا موفق شوید. پس این مهارت را هم خودتان باید کسب کنید.
خلاقیت
داشتن خلاقیت یکی از موارد مهم برای موفقیت کسب‌وکار است. در دنیای کارآفرینی با داشتن خلاقیت می‌توانید بر رقبای خود پیروز شوید و مسائل و مشکلات کسب‌وکار را به شیوه‌ی نوینی حل کنید. در دانشگاه دروس مشخص و مسائل مشخصی وجود دارد که برای یادگیری برخی از آن‌ها نیاز به خلاقیت ندارید. پس اگر می‌خواهید کارآفرین شوید، نباید جز آن دسته از فارغ‌التحصیلانی باشید که تفکر خلاق ندارند.