صفحه اصلی / اقتصادی / بیمه / رویکردی نوین در ارائه خدمات متمایز بیمه ایران؛ عملیات امداد و نجات با بالگرد

رویکردی نوین در ارائه خدمات متمایز بیمه ایران؛ عملیات امداد و نجات با بالگرد

بیمه ایران برای نخستین بار در تاریخ صنعت بیمه کشور، برای خارج کردن یک وسیله نقلیه سواری سقوط کرده به دره از عملیات امداد و نجات با بالگرد استفاده کرد.

به گزارش روابط عمومی بیمه ایران، جهانگیر کرمی مدیر کل بیمه های اتومبیل بیمه ایران با اعلام این خبر افزود:‏ با هدف ایجاد تحولات اساسی در صنعت بیمه، به ویژه ارائه خدمات بیمه ای ممتاز توسط بیمه ایران و پرداخت سریع و آسان خسارت، در رویکردی نوین، بیمه ایران برای بیرون آوردن یک دستگاه سواری نیسان رونیز از دره ای صعب العبور، از عملیات امداد هوایی با بالگرد بهره برد.

وی اضافه کرد: ‏سواری نیسان رونیز به ارزش بیش از ۱۰ میلیارد ریال تحت پوشش بیمه نامه بدنه بیمه ایران قرار ‏داشت که در تاریخ ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰، هنگام رانندگی بیمه گذار در شرایط آفرود به دره ای درمحوطه روستای وریج (محدوده خشکه دره) سقوط می کند.

مدیر کل بیمه های اتومبیل بیمه ایران به صعب العبور بودن و عدم دسترسی زمینی به محل سقوط خودرو و دیگر شرایط سخت برای بیرون کشیدن این خودرو اشاره کرد و گفت: پس از وصول اعلام خسارت ، تیم کارشناسی بیمه ایران متشکل از مدیریت اتومبیل، شعبه پایانه غرب، کارشناس ارشد شعبه کرج به همراه افسر تحقیق مدیریت اتومبیل، این محل را از نزدیک بازیدکرده و طی چهارروز نظر کارشناسی خود را در خصوص ارزیابی خسارت و چگونگی دسترسی به این محل برای نجات خودرو اعلام کردند .

کرمی درادامه افزود: پس از وصول نظرات تیم کارشناسی، اقدامات و هماهنگی لازم با تیم متخصص کارشناسان هوایی برای آماده سازی و نجات خودرو به وسیله بالگرد برای جلوگیری از تلف کلی مورد بیمه به عمل آمد، از پرداخت زیان ۱۰ میلیارد ریالی جلوگیری شد و خسارت پرداختی به یک چهارم سرمایه مورد بیمه تقلیل پیدا کرد که یکی از اقدامات منحصر بفرد در تاریخ صنعت بیمه کشوردر حوزه بیمه های اتومبیل محسوب می شود.

همچنین مطالعه کنید:

رشد ۶۱ درصدی درآمدهای گمرکی و مالیاتی در دولت سیزدهم

به گزارش کسب و کار نیوز ، داوود منظور در صفحه شخصی خودش در فضای …