صفحه اصلی / اصناف / اصناف در شرایط ورشکستگی قرار دارند

رئیس اتحادیه حمل و نقل کالای شهری از توقف 90 درصدی فعالیت اعضای این اتحادیه خبر داد؛

اصناف در شرایط ورشکستگی قرار دارند

کسب و کار نیوز- رئیس اتحادیه حمل و نقل کالای شهری تهران گفت:‌ ۹۰ درصد فعالیت اعضای این صنف از بین رفته است و توافق احتمالی مالکان و مستاجران حمل و نقل کالا را محدودتر می کند.

به گزارش کسب و کار نیوز، حسین زندی، رئیس اتحادیه حمل و نقل کالای شهری با بیان اینکه اعضای این صنف چشم امید به جابه جایی بار و کالای شب عید داشتند، افزود: رکود فعلی حاکم بر صنف حمل و نقل شهری تا پایان ماه رمضان ادامه دارد. وی اظهار کرد: «اکثر فعالیت صنف حمل و نقل و بارکش شهری قبل از سال نو و ابتدای تعطیلات تابستان انجام می‌شود. اکنون ۹۰ درصد اعضای این صنف بیکار هستند و ممکن است تنها ۱۰ درصد از فعالان به دلیل اجباری که برای جابه جایی‌ها وجود دارد نیاز به فعالیت اعضای این صنف داشته باشند.»

زندی با اشاره به تاثیر کرونا بر کسب و کار صنف متبوع خود افزود:‌ « امسال به دلیل شیوع بیماری کرونا این امکان وجود دارد که مالکان با مستاجران تعامل کنند و جابه جایی‌ها و نقل وانتقالات مستاجران نیز محدود شود به همین دلیل پیش‌بینی بازار رو به رشد و پررونقی نیز دیده نمی شود.» رئیس اتحادیه حمل و نقل کالای شهری اظهار کرد: «بسیاری از فعالیت‌ها از جمله گمرکات و پاساژها نیز با تاخیر کار خود را آغاز کرده‌اند و عملا از ابتدای اردیبهشت اجازه فعالیت پیدا کرده‌اند.»

وی افزود: « به غیر از سوپرمارکت‌ها و داروخانه‌ها که اجازه فعالیت در دوران قرنطینه را داشتند مابقی اصناف در تعطیلی کامل بوده‌اند. بی‌رمقی بازار به دلیل ماه رمضان باز هم ادامه دارد. برخی از اصناف هم در شرایط ورشکستگی قرار دارند.»زندی عنوان کرد:‌ «بیش از ۹۵ درصد حمل و نقل استان تهران توسط اعضای صنف حمل و نقل بارکش شهری انجام می‌شود و اگر بیماری کنترل شود ممکن است به تدریج شرایط به حالت عادی بازگردد.» رئیس اتحادیه حمل و نقل کالای شهری اظهار کرد: «شیوع کرونا و ماه رمضان موجب شده است که رکود فعلی تا یک ماه آینده هم ادامه داشته باشد.» وی با اشاره به اینکه برخی از فعالان بیکار شده که اظهار بیکاری کرده‌اند در سایت ثبت نام کرده‌اند، گفت: «واقعیت این است که رقم بیمه بیکاری تنها درصدی از حداقل حقوق را شامل می‌شود که پاسخگوی نیاز افراد بیکار شده نیست و هنوز هم پرداختی صورت نگرفته است.»

همچنین مطالعه کنید:

مشکلات اجرای ناقص نسخه الکترونیک

یادداشت-  در این طرح بایستی ابتدا پزشک نسخه را در بستر الکترونیک تولید کرده و …