صفحه اصلی / اسلایدر / رشد ۳۳درصدی درآمدهای گمرکی در بهار ۱۴۰۳/گمرک ۴۹ همت به خزانه واریز کرد
رشد ۳۳درصدی درآمدهای گمرکی در بهار ۱۴۰۳/گمرک ۴۹ همت به خزانه واریز کرد

رشد ۳۳درصدی درآمدهای گمرکی در بهار ۱۴۰۳/گمرک ۴۹ همت به خزانه واریز کرد

کسب و کار نیوز- رئیس کل گمرک ایران از رشد ۳۳ درصدی درآمدهای وصولی در گمرک در بهار ۱۴۰۳ نسبت به بهار سال گذشته خبر داد و اعلام کرد: در بهار امسال ۴۹ هزار میلیارد تومان درآمد گمرکی وصول و واریز به خزانه واریز شد. محمد رضوانی فر در مورد عملکرد درآمدی گمرک در بهار سال ۱۴۰۳، اظهار کرد: ۱۸ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان میزان وصولی حقوق ورودی کالاها را داشتیم که نسبت به سه‌ماهه نخست سال گذشته ۵۱ رشد را نشان می‌دهد.

به گزارش کسب و کار نیوز ، وی افزود: میزان حقوق ورودی وصولی کالاها به‌علاوه خودرو، گوشی تلفن همراه بالای ۶۰۰ دلار، ماشین‌آلات و تجهیزات صنعتی، معدنی و کشاورزی و ۲۲ ردیف درآمدی گمرک در سه‌ماهه نخست امسال ۲۸ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان محقق شده که نسبت به فصل بهار سال گذشته ۷۰ درصد رشد داشته است. رئیس کل گمرک ادامه داد: در سه‌ماهه نخست سال جاری ۲۱ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان مالیات بر ارزش افزوده در گمرک وصول شده که ۵ درصد نسبت به مدت مشابه سال ۱۴۰۲ افزایش یافته است.

رضوانی فر تاکید کرد: سرجمع وصولی و واریز به خزانه از محل حقوق ورودی کالا به همراه ۲۲ ردیف درآمدی گمرک و مالیات ارزش افزوده وصول شده به ۴۹ هزار میلیارد تومان می‌رسد که ۳۳ درصد نسبت به سال گذشته رشد داشته است؛ البته در محاسبه حقوق ورودی سال جاری هنوز نرخ محاسبه ارز همان نرخ ۲۸ هزار و ۵۰۰ تومان سال گذشته است که تغییری نداشته است.

همچنین مطالعه کنید:

فعالیت ۳ صندوق سرمایه‌گذاری چند بخشی در بازار سرمایه

به گزارش کسب و کار نیوز ، سیاوش پرویزی نژاد رئیس اداره امور صندوق‌های سرمایه‌گذاری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.