صفحه اصلی / اسلایدر / افزایش ۱۰ میلیون تنی ترانزیت در دولت سیزدهم/ تحویل ۵۶۰ هزار واحد طرح نهضت ملی مسکن به مردم
افزایش ۱۰ میلیون تنی ترانزیت در دولت سیزدهم/ تحویل ۵۶۰ هزار واحد طرح نهضت ملی مسکن به مردم

افزایش ۱۰ میلیون تنی ترانزیت در دولت سیزدهم/ تحویل ۵۶۰ هزار واحد طرح نهضت ملی مسکن به مردم

کسب و کار نیوز- وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه در طول فعالیت دولت سیزدهم افزایش ۱۰ میلیون تنی در ترانزیت رقم خورد، گفت: بهره‌برداری از خطوط اصلی ریلی نسبت به دوره متناظر در دولت گذشته افزایش ۲۲۵ درصدی داشته است.

به گزارش کسب و کار نیوز، مهرداد بذرپاش امروز (دوشنبه ۴ تیر ماه) در نشست خبری مشترک اعضای دولت سیزدهم که در ساختمان کوثر ریاست جمهوری برگزار شد، افزود: در ابتدای فعالیت دولت سیزدهم حجم ترانزیت کشور ۵.۶ میلیون تن بود که در سال ۱۴۰۲ به ۱۶.۳ درصد که رشد ۱۰.۷ میلیون تنی را نشان می‌دهد

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: ترانزیت ریلی و جاده‌ای نیز نسبت به ابتدای دولت سیزدهم رشد ۱۹۱ درصدی داشته که نشان از وضعیت مطلوب در این بخش است.

وی به ترانزیت جاده‌ای اشاره کرد و افزود: در ابتدای فعالیت دولت سیزدهم حجم ترانزیت جاده‌ای ۴.۷ میلیون تن و در سال ۱۴۰۰ این رقم به ۹.۳ میلیون تن رسید. در سال ۱۴۰۱هم همین رقم را شاهد بودیم، اما در سال گذشته با رشدی مطلوب همراه بود و حجم ترانزیت جاده‌ای کشور به ۱۴.۷ میلیون تن رسید.

۵۶۰ هزار واحد طرح نهضت ملی مسکن تحویل مردم شده است

بذرپاش تصریح کرد: از یک میلیون قطعه زمینی که قرار بود در طرح نهضت ملی مسکن واگذار شود، حدود ۶۰۰ هزار قطعه واگذار شده است.

وزیر راه و شهرسازی به جزییات طرح نهضت ملی مسکن اشاره و بیان کرد: در دولت سیزدهم ساخت دو میلیون و ۶۷۰ هزار واحد مسکونی در طرح نهضت ملی مسکن آغاز شده که ۵۶۰ هزار واحد مسکونی تحویل مردم شده است.

همچنین مطالعه کنید:

تخصیص ۸۵ هزار قطعه زمین به روستاییان در قالب طرح مهاجرت معکوس

به گزارش کسب و کار نیوز، الحاق اراضی و تخصیص آن به متقاضیان در روستاهای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.