صفحه اصلی / اقتصادی / ارتباطات و فناوری اطلاعات / پوشش فیبرنوری به ۴ میلیون رسید/ ایجاد پوشش ۱۰ درصدی نسل پنجم اینترنت تا پایان دولت
پوشش فیبرنوری به ۴ میلیون رسید/ ایجاد پوشش ۱۰ درصدی نسل پنجم اینترنت تا پایان دولت

پوشش فیبرنوری به ۴ میلیون رسید/ ایجاد پوشش ۱۰ درصدی نسل پنجم اینترنت تا پایان دولت

کسب و کار نیوز- وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تاکید بر ضرورت آماده‌سازی زیرساخت‌های ارتباطی برای توسعه نسل پنجم اینترنت در کشور، گفت: پروژه فیبرنوری در ۲۰۰ شهر آغاز و ۴ میلیون پوشش نیز ایجاد شده است؛ همچنین تا پایان دولت سیزدهم برای ایجاد پوشش ۱۰ درصدی اینترنت نسل پنجم برنامه‌ریزی کرده‌ایم.

به گزارش کسب و کار نیوز، «عیسی زارع‌پور» امروز (دوشنبه) در همایش ملی نسل پنجم ارتباطات در ایران (IRAN-5G)، اظهار کرد: این همایش درباره نسل پنجم اینترنت است و اجرایی شدن تمام این بحث‌ها ناظر بر فراهم کردن یک شبکه پرسرعت و با کیفیت است و یکی از تکالیف جدی وزارت ارتباطات نیز همین است.

وی افزود: سند معماری شبکه ملی اطلاعات هدف‌هایی را برای دسترسی مردم به اینترنت پرسرعت مشخص کرده است که از نظر ما باید این مساله سرعت می‌گرفت تا مقدمات دسترسی به سرعت‌های چند ۱۰۰ مگابیت بر ثانیه برای کاربران فراهم شود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه همچنین تا پایان دولت سیزدهم برای ایجاد پوشش ۱۰ درصدی اینترنت نسل پنجم برنامه‌ریزی کرده‌ایم، تاکید کرد: همان‌طور که اکنون در نقاطی که مجهز به پوشش فیبرنوری شده و توانسته‌ایم سرعت تا ۹۰۰ مگابیت بر ثانیه را به مردم ارائه بدهیم.

اتصال تمام ساختمان‌های کشور به اینترنت از طریق فیبرنوری تا ۵سال آینده

زارع‌پور گفت: وزارت ارتباطات برای توسعه ارتباطات در کشور، پروژه فیبرنوری را در ۲۰۰ شهر آغاز کرده و اکنون ۴ میلیون خانوار را تحت پوشش قرار داده است. اتفاق خوبی که در قانون هفتم توسعه رخ داد، تکلیفی برای ایجاد ۲۰ میلیون اتصال و پوشش فیبرنوری است. هدف‌گذاری ما این است که تا ۵سال آینده تمام ساختمان‌های کشور را از طریق فیبرنوری به اینترنت متصل کنیم.

همچنین مطالعه کنید:

وزیر اقتصاد اعلام کرد/تزریق ۱۰۰ همت به اقتصاد با حذف مالیات سرمایه‌گذاران

به گزارش کسب و کار نیوز، احسان خاندوزی در مراسم گرامیداشت روز دانشجو و در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.