صفحه اصلی / اسلایدر / رشد ۱۷ درصدی صنعت نساجی و پوشاک کشور در یک سال
رشد ۱۷ درصدی صنعت نساجی و پوشاک کشور در یک سال

رشد ۱۷ درصدی صنعت نساجی و پوشاک کشور در یک سال

کسب و کار نیوز- بررسی وضعیت تولید نخ و الیاف در سال گذشته حاکی از آن است که صنعت نساجی و پوشاک با رشد 17.1 درصدی پیش‌روترین بخش صنعتی کشور بوده است.

به گزارش کسب و کار نیوز، وضعیت تولید نخ و الیاف در سال گذشته حاکی از آن است که در این بخش از صنعت کشور شاهد افزایش تولید بوده‌ایم. به گفته محسن گرجی، مدیرکل دفتر صنایع پوشاک و منسوجات کشور، در سال ۱۴۰۱ صنعت نساجی و پوشاک با رشد ۱۷.۱ درصدی پیش‌روترین بخش صنعتی کشور بوده و این بخش به طور متوسط بالاترین رشد بخش صنعت را داشته است.

این مقام مسئول در وزارت صمت همچنین گفته است:  ۸۰ درصد پارچه مورد نیاز کشور از تولید داخلی تامین می شود و ارز بری واردات پارچه سالانه حدود ۶۰۰ میلیون دلار است. این گزارش می افزاید: تولید الیاف اکریلیک در سال ۱۴۰۱ با رشد ۵۰۰ درصدی نسبت به سال ۱۴۰۰ به بیش از ۸.۱ هزار تن رسید و تولید نخ فیلامنت پلی استر در سال ۱۴۰۱ با رشد حدود ۵.۳ درصدی نسبت به سال ۱۴۰۰ به ۲۹۹ هزار تن رسید.

همچنین تولید الیاف پلی‌استر ۲۱۳ هزار تن در سال ۱۴۰۱  بود که این محصول  رشد حدود ۴ درصدی نسبت به سال ۱۴۰۰ داشته است. تولید نخ  سیستم پنبه­‌ای و ترکیبی الیاف مصنوعی نیز در سال ۱۴۰۱ در حدود ۲۸۵ هزار تن بوده که این محصول رشد حدود ۴ درصدی نسبت به سال ۱۴۰۰ داشته است. به گفته مدیرکل دفتر صنایع پوشاک برنامه امسال نیز تولید ۲۰ تا ۲۵ هزار تن تولید الیاف پلی اکریلیک است.

سید شجاع الدین امامی رئوف، دبیر انجمن صنایع نساجی ایران نیز گفته است برآوردها حاکی از آن است که سال گذشته در حدود ۴۵۰ هزار تن پارچه در کشور تولید شده است و با توجه به برآوردها به ۵ میلیارد دلار سرمایه گذاری در طول یک برنامه ۵ ساله برای بازسازی، نوسازی در ک صنعت نساجی و پوشاک نیاز داریم.

همچنین مطالعه کنید:

۴۳ درصد مخازن سدهای کشور پر آب است

به گزارش کسب و کار نیوز، بخشی از آب مورد نیاز کشور از آب موجود …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.