صفحه اصلی / اسلایدر / کاهش ارزش صف‌های فروش پایانی بورس
کاهش ارزش صف‌های فروش پایانی بورس

کاهش ارزش صف‌های فروش پایانی بورس

سه نماگر اصلی بازار سهام، شاخص کل بورس، شاخص هم وزن بورس و شاخص کل فرابورس ریزش ۴ دهم درصدی داشتند تا شاهد هماهنگی آنها در نرخ نزول باشیم.
به گزارش کسب و کار نیوز در معاملات روز یکشنبه ششم شهریور ماه، شاخص کل بورس پایتخت با ریزش ۵ هزار و ۹۴۹ واحدی نسبت به روز شنبه به رقم یک میلیون و ۴۴۴ هزار و ۹۵ واحد رسید.

شاخص هم وزن بورس نیز با افت هزار و ۷۷۱ واحدی در سطح ۴۰۸ هزار و ۵۵۶ واحدی ایستاد. همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) ۸۳ واحد پائین آمد و در سطح ۱۹ هزار و ۳۰۵ واحد باقی ماند.

سه نماگر اصلی بازار سهام، شاخص کل بورس، شاخص هم وزن بورس و شاخص کل فرابورس ریزش ۴ دهم درصدی داشتند تا شاهد هماهنگی آنها در نرخ نزول باشیم.

امروز اغلب نمادهای بانکی ریزش قیمت داشتند. نمادهای «فولاد»، «فملی» و «شپنا» بیشترین تأثیر را در افت شاخص کل بورس داشتند. در مقابل نمادهای «شپدیس»، «شیراز» و «کنور» بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص کل داشتند.

در فرابورس نیز نمادهای «شراز»، «زاگرس» و «خدیزل» بیشترین تأثیر کاهنده را بر شاخص کل فرابورس داشتند و «فزر»، «شبصیر» و «غصینو» بیشترین تأثیر افزایشی را بر شاخص داشتند.

در جدول پرتراکنش‌ترین نمادهای بورس خساپا صدرنشین است و خودرو و خگستر در رتبه‌های بعدی هستند. در فرابورس نیز نمادهای دی، فزر و فرابورس پرتراکنش‌‌ترین نمادها هست

ارزش معاملات بورس

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به رقم ۶ هزار و ۶۸۶ میلیارد تومان کاهش یافت. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه هزار و ۸۸۴ میلیارد تومان بود که ۲۸ درصد از ارزش کل معاملات بازار سرمایه را تشکیل می‌دهد.

امروز ارزش معاملات خرد سهام با کاهش ۱۸ درصدی نسبت به روز کاری قبل به رقم ۳ هزار و ۳۸۷ میلیارد تومان رسید.

صف‌های پایانی بازار

در پایان معاملات امروز ارزش صف‌های فروش پایانی بازار نسبت به روز کاری قبل کاهش یافت و ۸ میلیارد تومان بود. ارزش صف‌های خرید نیز نسبت به پایان روز کاری گذشته کاهش یافت و در رقم ۹۰ میلیارد تومان ایستاد.

امروز نماد غنوش (شرکت نوش مازندران) با صف‌ خرید ۲۵ میلیارد تومانی در صدر جدول تقاضای بازار قرار گرفت. پس از غنوش، نمادهای بالبر (شرکت کابل البرز) و بکاب (صنایع جوشکاب یزد) بیشترین صف خرید را داشتند.

بیشترین صف فروش بازار در پایان معاملات به نماد غاذر (شرکت کشت و صنعت پیاذر) تعلق داشت که ارزش آن ۳ میلیارد تومان بود. پس از غاذر، نمادهای حخزر، سصفها، قلرست و سکرد بیشترین صف فروش بازار را داشتند./ اقتصاد نیوز

همچنین مطالعه کنید:

ممنوعیت ثبت سفارش برنج هندی غیرکارشناسی است

به گزارش کسب و کار نیوز، کریم اخوان گفت: با توجه به آنکه وزارت جهاد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.