صفحه اصلی / سرخط خبرها / طرح‌های امسال ایمیدرو تشریح شد

از سوی رئیس هیات عامل ایمیدرو

طرح‌های امسال ایمیدرو تشریح شد

رئیس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، به تشریح برنامه‌های این سازمان برای سال ۱۴۰۰ و پایش طرح‌هایی که طی سال جاری در نوبت افتتاح قرار دارند، پرداخت که مهمترین‌ آن‌ها شامل ۱۳ طرح در زنجیره فولاد، شش طرح در صنعت مس و ۱۰ طرح در مجموعه تهیه و تولید، می‌شود.

به گزارش ایسنا، طبق اعلام این سازمان وجیه‌الله جعفری در جلسه پایش طرح‌های سال ۱۴۰۰، ایمیدرو، با بیان اینکه طرح‌های مختلفی به ارزش بیش از ۱.۹ میلیارد دلار در زنجیره فولاد، مس، سرب و روی، طلا، فروکروم، تولید نفلین سینیت، فسفات و همچنین بخش زیرساختی تا پایان سال جاری راه اندازی می‌شوند،  گفت: از جمله طرح‌های قابل افتتاح در صنعت فولاد، شامل واحد فولادسازی و ریخته‌گری تختال سفید دشت، فاز ۳ کنسانتره گهرزمین، واحد احیای مستقیم فولاد قائنات، کنسانتره فولاد شرق کاوه، بریکت‌سازی فولاد شادگان، تولید کلاف فولادی چادرملو، واحد خردایش گل‌گهر و… است.

رئیس هیات عامل ایمیدرو ضمن اشاره به افتتاح شش طرح توسعه‌ای در صنعت مس تا پایان سال جاری، تصریح کرد: این طرح‌ها شامل شامل کنسانتره مس درآلو، هیپ لیجینگ سونگون، توسعه معدن سرچشمه، فلوتاسیون سرچشمه، کنسانتره ایجو، آهک هیدراته اهر است که تا پایان امسال به بهره‌برداری می‌رسند. همچنین ۱۰ طرح توسط شرکت تهیه و تولید مواد معدنی شامل تولید طلای هیرد، تولید کاغذ از کربنات کلسیم، فسفات چرام، نوسازی سرب نخلک، آهک هیدراته کوه لار، تولید کود فسفاته، تولید سیلیکومتال فروکروم جغتای، افزایش تولید آنتیموان سفیدابه، افزایش تولید نفلین سینیت کلیبر و راه اندازی معدن طلای دره اشکی است.

راه اندای ۳ پست اسکله در پارسیان

جعفری در ادامه به برنامه‌های افتتاح در بندر پارسیان اشاره کرده و افزود: سه پست اسکله بندر تخصصی صنعتی و معدنی در منطقه ویژه صنایع انرژی‌بر پارسیان تا پایان سال ۱۴۰۰ به بهره برداری می‌رسد. ضمن اینکه طرح های دیگری در زمینه زیرساختی اعم از راه‌سازی و به‌سازی راه‌ها، تامین تجهیزات و خط انتقال برق، اجرای ۱۵ کیلومتر خط انتقال آب در منطقه گل‌گهر در برنامه‌های ایمیدرو برای سال ۱۴۰۰ در نظر گرفته شده است.

رئیس هیات عامل ایمیدرو همچنین در رابطه با وضعیت ساخت نخستین کارخانه فرآوری روی در مجتمع مهدی آباد گفت: مجموع پیشرفت فاز نخست به ۵۹ درصد رسیده و تاکنون ۷۶ میلیون تن باطله‌برداری در این معدن انجام شده است. تجهیزات فاز نخست با هدف تولید ۲۰۰ هزار تن کنسانتره روی سولفیدی، وارد سایت شده و در حال نصب است. ضمن اینکه تامین بخش‌های زیربنایی همچون آب، گاز و برق به موازات ساخت کارخانه در حال انجام است.

لازم به ذکر است که در این نشست، مدیران شرکت‌های ملی صنایع مس ایران، شرکت تهیه و تولید مواد معدنی، شرکت روی مهدی آباد، منطقه ویژه پارسیان، جزئیاتی از نحوه پیشرفت طرح‌ها ارائه کردند.

همچنین مطالعه کنید:

شرط برداشتن محدودیت‌ها واکسن است / تا امروز ۵۰ درصد جمعیت هدف کشور واکسن زده اند؛ تا هفته آینده این میزان به ۷۰ درصد می‌رسد / از فردا محدودیت سنی برای واکسیناسیون در سراسر ایران برداشته می‌شود / تشویق به واکسن نزدن، گناهی نابخشودنی است

بهرام عین اللهی در نشست کمیته علمی کشوری کرونا، افزود: این کمیته مرجع اصلی و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *