صفحه اصلی / سرخط خبرها / ۶۹ درصد گزارشات ناظران افتخاری، تخلفات را منعکس کرده است

طی آذر ماه سال جاری

۶۹ درصد گزارشات ناظران افتخاری، تخلفات را منعکس کرده است

کسب و کار نیوز - مدیركل هماهنگی امور استانها و نظارت بر تشكلهای سازمان حمایت مصرف كنندگان و تولیدكنندگان ضمن تشریح راههای ارتباطی ناظران برای ارسال گزارش تخلفات گفت: طی آذر ماه سالجاری تعداد 10 هزار و 657 مورد گزارش از ناظران افتخاری دریافت شده كه پس از بررسی‌های انجام شده، 10 هزار و 508 مورد قابل پیگیری و از این تعداد7 هزار و 241 فقره (معادل 69 درصد) متخلف شناخته شده است.

به گزارش کسب و کار نیوز، مجید ارغنده پور افزود: از این تعداد، ۲،۲۷۶ مورد گزارش (معادل ۲۲ درصد) غیرمتخلف شناخته شده و همچنین ۹۹۱ مورد (معادل ۹ درصد) نیز به دلیل انجام مراحل دریافت نظر کارشناسی از نهاد‌ها و اتحادیه‌های ذیربط در دست بررسی است.
وی خاطرنشان کرد: این امکان برای متقاضیان همکاری در طرح ناظران فراهم شده تا با مراجعه به پورتال سازمان حمایت به نشانی http://cppo.mimt.gov.ir و انتخاب استان محل سکونت، نسبت به تکمیل فرم شناسایی و دریافت کد رهگیری اقدام و پس از یک هفته از نتیجه بررسی در پورتال آگاهی یابند.
ارغنده پور ادامه داد: پس از تخصیص کد شناسایی و انجام آموزش های لازم، ناظران قادرخواهند بود در زمینه نظارت بر عملکرد و رفتار بنگاه های اقتصادی، رصد بازار، ارزیابی شرایط بازار و احصای مشکلات و نارسایی های آن، بازرسان سازمان های صنعت، معدن و تجارت و ستادهای خبری سازمان های یادشده را در احقاق حقوق شهروندان یاری دهند.
این مقام مسئول درباره راه های ارتباطی ناظران افتخاری برای ارسال گزارش تخلفات اقتصادی نیز گفت: ناظر افتخاری با توجه به کدهای شناسایی تعریف شده می تواند در صورت مشاهده هرگونه تخلف از قبیل گرانفروشی، کم فروشی، تقلب و غیره یا موارد مرتبط از سوی برخی بنگاه های اقتصادی، از طریق سامانه تلفنی ۱۲۴ ، اپلیکیشن آسان پرداخت”آپ”، سایت سازمان حمایت مصرف کنند گان و تولید کنند گان و سایت مرجع رسمی قیمت کالا و خدمات ( ۱۲۴٫ir) ، گزارش های خود را ‌ به سازمان های صنعت، معدن و تجارت استان منعکس کرده و با دریافت کد پیگیری، از نتیجه اقدامات سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت اطلاع یابند.
مدیر کل هماهنگی امور استانها و نظارت بر تشکلها سازمان حمایت اضافه کرد، این دفتر متولی پیگیری مباحث مربوط به ناظران افتخاری در سراسر کشور و آماده دریافت پیشنهادات، انتقادات و گزارشات از طریق شماره تلفن ۲۶۳۰۹۱۹۴ است .

همچنین مطالعه کنید:

شرط برداشتن محدودیت‌ها واکسن است / تا امروز ۵۰ درصد جمعیت هدف کشور واکسن زده اند؛ تا هفته آینده این میزان به ۷۰ درصد می‌رسد / از فردا محدودیت سنی برای واکسیناسیون در سراسر ایران برداشته می‌شود / تشویق به واکسن نزدن، گناهی نابخشودنی است

بهرام عین اللهی در نشست کمیته علمی کشوری کرونا، افزود: این کمیته مرجع اصلی و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *