صفحه اصلی / سرخط خبرها / قدرت حیرت آور استواری

معرفی کتاب استوار، نوشته دکتر میثم شکری ساز

قدرت حیرت آور استواری

کسب و کار نیوز - هدف بسیاری از افراد این است که علاوه بر تحقق آرزوهای خود به دیگران نیز در تحقق پیدا کردن آرزوهایشان کمک کنند.

یکی از بزرگترین لذت ها برای این دسته از افراد این است دیگران را چنان توانمند کنند که آنها نیز به خواسته های خود برسند. آنتونی رابینز از این دسته از افراد است و خودش پس از سال ها سختی توانست مسیر موفقیت را برای خود همراه کند. کتاب استوار، نوشته آنتونی رابینز را که دکتر میثم شکری ساز به فارسی ترجمه کرده، و در حال حاضر به عنوان یکی از مدیران جوان و موفق مشغول به فعالیت است، در بخشی از مقدمه این کتاب می نویسد:”  من که در آن زمان ضمن استقلال مالی، درآمد خوب، مسکن و خودرو مناسبی داشتم و در رفاه نسبی به سر میبردم، چنان ورشکست شدم که حتی توانایی خرید یک ساندویچ برای سیر کردن خود هم نداشتم. به اغذیه فروشی محدوده منزل پدری رفتم و به صورت نسیه غذایی خوردم و با چشمی پر از اشک و صورتی خیس از آن سرگردان در خیابانها پرسه میزدم.

قدرت حیرت آور استواری

در میان انبوه افکار خرد کننده و مسموم خود را جلو در خانه پدربزرگم یافتم. بدون آنکه کسی متوجه شود، از باز بودن در بهره جستم و به داخل زیرزمین خانه خزیدم. در میان انبوهی از وسایل که هر کدام یادآور خاطرهای بود چشمم به یک جعبه افتاد. آن را که باز کردم دوباره کتابهای رابینز را با ترجمه استاد گرانقدر مهدی مجردزاده کرمانی دیدم. متوجه نمی شدم چطور زمان می گذاشت. کار هر روز من ورود به آن زیر زمین و تقویت روحیه ام شده بود.

در کمتر از یک ماه انگار دوباره متولد شده بودم؛ جانی تازه گرفتم. به سمت مشکلات هجوم بردم و زندگیم را دوباره ساختم. پنج شرکت بنا نهادم، ازدواج کردم، تحصیلاتم را تا دکتری ادامه دادم و آیندهای که ترسیم کرده بودم را در پنج سال دوباره احیا کردم.  بی شک بدون تلاش و فقط با خواندن تعدادی کتاب نمیتوان به موفقیت رسید، اما آنچه که در پیشرفت زندگی و موفقیت من نقش داشت، همین کتابها بود. آن روز با خودم عهد کردم که زحمات بزرگانی چون مجردزاده کرمانی را ادامه دهم و امروز این افتخار را دارم، کتابی را که فقط چند ماه پیش در آمریکا چاپ شده است آن هم از نویسنده حاذق و شماره یک جهان، آنتونی رابینز در دستان شما قرار دهم”.

کتاب استوار کتابی است که شما را در مورد مسائل مالی راهنمایی می کند تا به کمک آن به موفقیت برسید. با خواندن این کتاب مسیر رسیدن به آرامش مالی را پیدا خواهید کرد و اوضاع و شرایط نامساعد و پر تلاطم اقتصادی باعث نمی شود که با شک و تردید زندگی کنید. هدف اصلی این کتاب راهنمایی کردن افراد برای دست یابی به یک برنامه اصولی است تا با کمک آن به خواسته و هدف خود دسترسی پیدا کنید. فرقی هم نمی کند که در چه سن و سالی به سر می برید و یا چه شرایط شغلی و مالی دارید، این کتاب راهنمای خوبی است که به شما یاد می دهد از این به بعد برای بهتر شدن وضعیت مالی خود چه کار باید بکنید.

بیشتر بخوانید: اتهام کلابردار بودن به میثم شکری ساز

 

مسلط شدن بر ذهن خود

این کتاب به شما کمک می کند که صرف از اوضاع همیشه متغیر اقتصادی استوار باشید و در اعماق قلب و روحتان و با تمام وجود خود را موفق بدانید. همه ما رویاهایی داریم و یکی از این رویاها این است که درمورد مسائل مالی شکست ناپذیر باشیم. در این کتاب توضیح داده می شود که استوار بودن در مورد مسائل مالی صرفا به میزان دارایی و درآمد شما مربوط نمی شود بلکه در واقع یک حالت ذهنی است که شما به مرحله ای می رسید که دیگر چیزی نمی تواند شما را شکست دهد و به دلیل موضوعات مالی دچار تزلزل نمی شوید.

احساس رنجش و درماندگی را همه ما در موقعیت های مختلف تجربه می کنیم، اما تفاوتی که با استواری در انسان به وجود می آید این است که برای مدت طولانی باقی نمی مانید، و در واقع اجازه نمی دهید که شرایط بر شما غلبه کند و سریع آرامش خود را دوباره به دست می آورید. زمانی که اوضاع همه را آشفته کرده، شما با آرامش به دنبال پیدا کردن راهی هستید که از این اوضاع به نفع خود استفاده کنید و کمترین آسیب را ببینید. برای تبدیل شدن به یک رهبر، به این حالت  ذهنی نیاز دارید و به عبارت دیگر به جای اینکه شما هم جز بازیکنان یک بازی باشید، بازی را طراحی می کنید و این دیگران هستند که دنباله رو شما می شوند.

قدرت حیرت آور استواری

پس از خواندن این کتاب دانشی به دست خواهید آورد که به عنوان ابزاری قدرتمند در دستان شما در رسیدن به موفقیت عمل کرده و باعث شگفتی شما خواهد شد. در این کتاب توضیح داده می شود اولین قدم برای رسیدن به هر چیزی که می خواهید تمرکز است. تمرکز به هر طرف معطوف شود، انرژی نیز به همان سمت می رود. وقتی تمام تمرکز خود را بر روی چیزی می گذارید که واقعا برای شما اهمیت دارد، وقتی نمی توانید هر روز در مورد آن فکر نکنید، این تمرکز بالا میل و اشتیاقی شدید را به وجود می آورد که کمک می کند هر چیز غیرقابل دسترسی را به دست آورید.

آنچه در عمق مغز اتفاق میافتد این است که قسمتی از مغز به نام سیستم فعال سازی مشبک، ساز و کار توجه را به هر چیزی که در راه رسیدن به هدف لازم است را بیدار می کند. دومین قدم عملگرا بودن است، بیشتر مردم رویاهای بزرگی دارند، اما هیچ کاری نمی کنند، برای موفق شدن باید به شدت عملگرا باشید و این فرایند را می توانید با الگو گرفتن از کسانی که موفق بوده اند سریع تر کنید. با مطالعه زندگی انسان های موفق در یک هفته آنچه را در یک دهه طول می کشد یاد می گیرید و چه چیزی از این بهتر!

سومین قدم برای رسیدن به اهدافی که در نظر دارید، رحمت است، برخی افراد به آن بخت و اقبال می گویند و برخی آن را خدا می نامند. نویسنده در ادامه توضیح می دهد که بر اساس تجربه شخصی هر چه رحمت بیشتری را در زندگی خود قبول کنید، در زندگی تان بیشتر خواهد شد. البته باید هر کاری در توان دارید انجام دهید تا به اهداف خود برسید.

کتاب استوار برای افراد علاقمند به موفقیت در امور مالی شخصی کتاب بسیار هیجان انگیز و تاثیر گذاری است. تفاوتی ندارد در چه سنی و سالی هستید و یا اوضاع مالی فعلی شما در چه شرایط است، این کتاب به شما یاد می دهد که چطور در شرایط نامساعد مالی استوار باشید و به خواسته های خود برسید.

همچنین مطالعه کنید:

مردم مصنوعات طلا را حتما حضوری خریداری کنند

به گزارش کسب و کار نیوز؛ ابراهیم محمد ولی در مورد خرید طلای آب شده، …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *