صفحه اصلی / اسلایدر / طلافروشان اجازه فروش سکه ندارند

طلافروشان اجازه فروش سکه ندارند

کسب و کار نیوز - رئیس اتحادیه سازندگان و فروشندگان طلا و جواهر با بیان اینکه مدیریت نرخ دلار در بازار و کاهش تب و تاب نرخ اونس جهانی طی روزهای گذشته منجر به افت قیمت سکه شده است، گفت: طلافروشان اجازه فروش سکه ندارند.
به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از اتاق اصناف تهران، ابراهیم محمدولی رئیس اتحادیه سازندگان و فروشندگان طلا و جواهر گفت: بخشی از کاهش قیمت سکه به افت تقاضا طی هفته های گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا برمی گردد و در عین حال  بانک مرکزی با مدیریت بازار دلار توانسته بر بازار سکه هم اثرگذار باشد.

وی افزود: در عین حال اونس جهانی طلا در بازارهای جهانی طی روزهای گذشته با کاهش مواجه بوده که همین امر اثر خود را بر قیمت سکه در بازارهای داخلی هم بر جای گذاشته است.
وی تصریح کرد: البته انتظار نداریم که در روزهای آینده قیمت با شدت بیشتری کاهش پیدا کند و به نظر می رسد قیمت باید با توجه به مدیریت بازار ارز منطقی شود.
محمدولی گفت: طلافروشی ها که از دیروز کار خود را آغاز کرده اند اجازه  فروش سکه را ندارند اما در مواردی که معاوضه یا خرید طلا مطرح باشد می توانند سکه را از مشتری به جای وجه نقد دریافت نمایند اما در حالت کلی تنها واحدهای سکه فروشی دارای مجوز اجازه خرید و فروش سکه را دارند.

همچنین مطالعه کنید:

سید کمیل طیبی

احتمال بازگشت شوک های ارزی

سرمقاله– ریزش قیمت ارز در هفته گذشته از مسیر فاکتور منابع ارزی شکل گرفت. منابع …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *