صفحه اصلی / اقتصادی / بورس / موج عرضه‌های عمده در فرابورس
bourse

بخشی از سهام 4 شرکت روی میز فروش می‌رود

موج عرضه‌های عمده در فرابورس

کسب و کار نیوز - اطلاعیه‌های عرضه عمده چهار شرکت کف، آذریت، بیمه نوین و سرمایه‌گذاری چشم‌انداز توسعه شمال در هفته جاری بر روی سایت فرابورس ایران قرار گرفتند.

شرکت‌های کف‌، آذریت، بیمه نوین و سرمایه‌گذاری چشم‌انداز توسعه شمال زمان فروش سهام خود را به صورت عمده اعلام کردند.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از مدیریت ارتباطات فرابورس ایران، شرایط حضور در معامله این عرضه‌های عمده به این صورت است که در تمام معاملات، پرداخت ثمن معامله به صورت نقدی و مطابق رویه جاری تسویه و پایاپای (t+2) بوده و سپرده حضور در این رقابت‌ها معادل ۱۰ درصد از قیمت پایه کل تعیین شده است.

عرضه عمده بخشی از سهام شرکت کف

شرکت کف که در نماد «شکف» در تابلو نارنجی بازار پایه فرابورس ایران معامله می‌شود قصد دارد که ۳٫۳۵ درصد از سهام غیرمدیریتی خود را به قیمت پایه هر سهم ۸۵۰۰ ریال روی میز فروش قرار دهد. این درصد از سهام این شرکت که ۸ میلیون و ۳۹۵ هزار سهم است، دارای قیمت پایه کل بالغ بر ۷۱ میلیارد ریال بوده و تاریخ عرضه آن، یکشنبه ۱۵ دی‌ماه خواهد بود. شرکت کارگزاری آگاه به عنوان کارگزار عرضه‌کننده معرفی شده است.

۱۶ دی‌ماه زمان عرضه عمده ساذری

شرکت آذریت که با نماد «ساذری» در تابلو نارنجی بازار پایه و گروه سایر محصولات کانی غیرفلزی قرار دارد، درصدد است تا با عرضه ۱٫۲۴ درصد از سهام غیرمدیریتی خود به قیمت پایه هر سهم ۱۵۰ هزار ریال، تامین مالی بالغ بر ۱۱ میلیارد ریالی را از بازار سرمایه انجام دهد. کارگزار این عرضه عمده شرکت کارگزاری بورس ایران بوده و تاریخ عرضه دوشنبه ۱۶ دی‌ماه مشخص شده است.

بیمه نوین ۱۸ درصد از سهام خود را عرضه می‌کند

بر اساس اطلاعیه عرضه عمده سهام مدیریتی غیرکنترلی شرکت بیمه نوین نیز که در نماد «نوین» در بازار دوم فرابورس خریدوفروش می‌شود، قرار است در تاریخ دوشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۸، معادل ۱۷٫۸۷ درصد از سهام این شرکت توسط شرکت تامین سرمایه نوین روی میز فروش عمده قرار بگیرد. قیمت پایه هر سهم برای این معامله معادل قیمت پایانی سهم در روز قبل از عرضه به اضافه ۱۱ درصد (به شرط آنکه از مبلغ ۳۲۵۶ ریال کمتر نباشد) تعیین شده و شرکت کارگزاری تامین سرمایه نوین نیز مسئولیت عرضه را بر عهده دارد.

وشمال ۴ درصد از سهام خود را می‌فروشد

شرکت سرمایه‌گذاری چشم‌انداز توسعه شمال‏ که در گروه سرمایه‌گذاری‌ها و در تابلو زرد بازار پایه فرابورس ایران معامله می‌شود، قصد دارد که ۴٫۳۴ درصد از سهام خود را در قالب سهام مدیریتی غیرکنترلی به صورت عمده به فروش برساند. قیمت پایه هر سهم برای این معامله ۷۰۰۰ ریال تعیین شده است و قیمت پایه کل بالغ بر ۳۷ میلیارد ریال خواهد بود. شرکت کارگزاری بورس ایران در روز سه‌شنبه ۸ بهمن ۱۳۹۸ به عنوان کارگزار عرضه‌کننده این عرضه عمده عمل خواهد کرد.

لازم به توضیح است که در ماده یک ضوابط مربوط به شرایط متقاضیان خرید در معاملات عمده سهام و حق تقدم سهام در بورس اوراق بهادار تهران و فرابورس ایران، اصطلاحات مربوط به انواع معاملات عمده به شرح زیر تعریف می‌شود:

۱- معاملات کنترلی: معاملات عمده‌ای است که تعداد سهام یا حق تقدم سهام مورد معامله در آن به میزانی باشد که با تملک آن امکان کنترل شرکت وجود داشته باشد.

۲- معاملات مدیریتی غیرکنترلی: معاملات عمده‌ای است که تعداد سهام یا حق تقدم سهام مورد معامله در آن به میزانی باشد که با تملک آن امکان انتصاب حداقل یک مدیر وجود داشته باشد لیکن منجر به کنترل نشود.

۳- معاملات غیرمدیریتی: به سایر معاملات عمده، غیر از معاملات عمده بند‌های ۱ و ۲ این ماده اطلاق می‌شود.

همچنین مطالعه کنید:

مهلت ارائه اظهارنامه مالیاتی مشاغل تمدید شد

به گزارش کسب و کار نیوز، امیدعلی پارسا، با اعلام این خبر عنوان کرد: تمدید …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *