صفحه اصلی / اقتصادی / بانک / نرخ تورم دوازده ماهه در آبان به۴۰.۳ رسید
tavarom

طبق اعلام مرکز آمار ایران؛

نرخ تورم دوازده ماهه در آبان به۴۰.۳ رسید

کسب و کار نیوز-بیشترین نرخ تورم ماهانه خانوارهای کشور در آبان ماه مربوط به استان کهگیلویه و بویر احمد با ٢,٣ درصد افزایش و کمترین نرخ تورم ماهانه مربوط به استان سمنان با ٠.٧ درصد افزایش است.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از مرکز آمار، براساس اعلام مرکز آمار در آبان ماه ١٣٩٨ عدد شاخص کل برای خانوارهای کشور (١٠٠=١٣٩۵) به ١٨٧,٨ رسید که نسبت به ماه قبل ١.۶ درصد افزایش نشان می­‌دهد. در این ماه بیشترین نرخ تورم ماهانه خانوارهای کشور مربوط به استان کهگیلویه و بویر احمد با ٢.٣ درصد افزایش و کمترین نرخ تورم ماهانه مربوط به استان سمنان با ٠.٧ درصد افزایش است.

درصد تغییر شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) برای خانوارهای کشور ٢٧ درصد است. بیشترین نرخ تورم نقطه به نقطه مربوط به استان ایلام (٣٣.٣ درصد) و کمترین آن مربوط به استان آذربایجان غربی (٢١.٢ درصد) است.

نرخ تورم دوازده ماهه منتهی به آبان ماه ١٣٩٨ برای خانوارهای کشور به عدد ۴١.١ درصد رسید. بیشترین نرخ تورم دوازده ماهه مربوط به استان ایلام (۴٩.٨ درصد) و کمترین آن مربوط به استان­ قم (٣۵.۶ درصد) است.

خانوارهای شهری

در آبان ماه ١٣٩٨ عدد شاخص کل برای خانوارهای شهری (١٠٠=١٣٩۵) به ١٨٧,٠ رسید که نسبت به ماه قبل ١.۵ درصد افزایش نشان می­‌دهد. در این ماه بیشترین نرخ تورم ماهانه خانوارهای شهری مربوط به استان های گلستان و کهگیلویه و بویراحمد با ٢.٢ درصد افزایش و کمترین نرخ تورم ماهانه مربوط به استان خراسان جنوبی با ٠.۶ درصد افزایش است.

درصد تغییر شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) برای خانوارهای شهری کشور ٢٧.٠ درصد است. بیشترین نرخ تورم نقطه به نقطه خانوارهای شهری مربوط به استان ایلام (٣٢.٢ درصد) و کمترین آن مربوط به استان آذربایجان غربی (٢١.٩ درصد) است.

نرخ تورم دوازده ماهه منتهی به آبان ماه ١٣٩٨ برای خانوارهای شهری به عدد ۴٠.٣ درصد رسید . بیشترین نرخ تورم دوازده ماهه مربوط به استان ایلام (۴٩.٠ درصد) و کمترین آن مربوط به استان فارس (٣۴.۴ درصد) است.

خانوارهای روستایی

در آبان ماه ۱۳۹۸ عدد شاخص کل برای خانوارهای روستایی (۱۰۰=۱۳۹۵) عدد ۱۹۲ را نشان می‌دهد که نسبت به ماه قبل ۱٫۸ درصد افزایش داشته است. در این ماه بیشترین نرخ تورم ماهانه خانوارهای روستایی مربوط به استان ایلام با ۳٫۲ درصد افزایش و کمترین نرخ تورم ماهانه مربوط به استان بوشهر با ۶.۰ درصد افزایش است.

درصد تغییر شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) برای خانوارهای روستایی ۲۷٫۳ درصد است. بیشترین نرخ تورم نقطه به نقطه مربوط به استان ایلام (۳۸٫۱ درصد) و کمترین آن مربوط به استان سیستان و بلوچستان (۱۸ درصد) است.

نرخ تورم دوازده ماهه منتهی به آبان ماه ۱۳۹۸ برای خانوارهای روستایی به عدد ۴۵٫۱ درصد رسید. بیشترین نرخ تورم دوازده ماهه مربوط به استان ایلام (۵۳٫۷ درصد) و کمترین آن مربوط به استان‌های البرز و قم (۳۹٫۹ درصد) است.

همچنین مطالعه کنید:

تاکید بر ارائه گزارش از وضعیت اقتصادی به رییسی / در دوران جنگ اقتصادی، اولویت تامین ارز کالاهای اساسی و دارو بود

در ابتدای این جلسه وزیر نفت گزارشی از عملکرد فروش نفت در دوران تشدید تحریم …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *