صفحه اصلی / استارت آپ‌ و دانش‌بنیان‌ / فعالیت ۱۴۰ شرکت دانش بنیان در حوزه آب و خشکسالی

فعالیت ۱۴۰ شرکت دانش بنیان در حوزه آب و خشکسالی

کسب و کار نیوز- دبیر ستاد توسعه فناوری های حوزه آب، خشکسالی، فرسایش و محیط زیست با بیان اینکه ۱۴۰ شرکت دانش بنیان در این حوزه ها فعال هستند، گفت: بناست ۱۰ قرارداد در حوزه آب منعقد کنیم.

به گزارش کسب و کار نیوز، دکتر نادر قلی ابراهیمی امروز در گردهمایی فناورانه سازمان ها، صنایع، شرکت های دانش بنیان و استارت آپ های حوزه آب، خشکسالی، فرسایش و محیط زیست که در محل صندوق نوآوری و شکوفایی در حال برگزاری است، گفت: خیلی از پروژه هایی که در این حوزه ها به مرحله اجرایی رسیده اند با کمک صندوق نوآوری و شکوفایی و صندوق های وابسته به معاونت علمی کلید خورده اند. ابراهیمی با بیان اینکه در این سه سال سندی به عنوان سند توسعه آب، خشکسالی، فرسایش و محیط زیست مصوب شده که اقدامات ستاد بر این اساس انجام می شود، تصریح کرد: مبنای کار ما براساس این سند و با توجه به موضوع دانش بنیانی است. وی با تأکید بر اینکه در حال حاضر فاصله زیادی تا اجرای این سند داریم، اظهار داشت: باید خیلی از اقدامات را انجام دهیم تا بتوانیم سند توسعه فناوری حوزه آب، خشکسالی، فرسایش و محیط زیست، را اجرایی کنیم. ما نیازمند حرکت های جدی در اجرای سند توسعه فناوری حوزه آب، خشکسالی، فرسایش و محیط زیست هستیم. البته که اقداماتی در این زمینه شروع شده که در بحث آب می توان به راه اندازی آب شیرین کن ها در مناطق روستایی و کم برخوردار اشاره کرد.

ابراهیمی گفت: پمپ های تحت فشار برای تأمین آب در واحدهای کوچک در مناطق روستایی، اقداماتی برای پخش سیلاب ها در هندیجان و غیره، اقداماتی برای بیابان زدایی از جمله پروژه هایی هستند که در راستای سند توسعه فناوری حوزه آب، خشکسالی، فرسایش و محیط زیست به مرحله اجرایی رسیده است. دبیر ستاد توسعه فناوری های حوزه آب، خشکسالی، فرسایش و محیط زیست با اشاره به تعداد شرکت های دانش بنیان فعال در حوزه آب، خشکسالی، فرسایش و محیط زیست گفت: از میان بیش از چهار هزار و ۵۰۰ شرکت دانش بنیان که اکنون فعال هستند، ۱۴۰ شرکت در زمینه حوزه آب، خشکسالی، فرسایش و محیط زیست فعالیت می کنند.

ابراهیمی ادامه داد: با توجه به اهمیت آب، مسائل زیست محیطی، فرسایش خاک، سیلاب ها، آلودگی ها و غیره تعداد شرکت های دانش بنیان کم هستند. انتظار ما این است که محققان جوان از این فرصت استفاده کرده و شرکت هایی را در راستای رفع این مشکلات راه اندازی کنند. دبیر ستاد توسعه فناوری های حوزه آب، خشکسالی، فرسایش و محیط زیست با اشاره به فعالیت شتاب دهنده ها در عرصه زیست بوم کارآفرینی خاطرنشان کرد: در این زمینه ۵ شتابدهنده فعال وجود دارد که از استارت آپ های حوزه آب، خشکسالی، فرسایش و محیط زیست حمایت می کنند. اینها می توانند در حوزه های مختلف روند شتاب دهی را سرعت ببخشند.

وی با تأکید بر اینکه روندی که ما در پیش گرفته ایم برای مردم و با همکاری مردم است، افزود: ما افتخار می کنیم دانش ۷ هزار ساله ایران را داریم و این دانش اکنون در حال متبلور شدن است و امیدوار هستیم این علم و دانش بتواند به نشان عالی در حوزه آب تبدیل شود زیرا ایرانی می تواند کارهای بزرگی را رقم بزند.

ابراهیمی تصریح کرد: تأمین آب شرب بهداشتی مناطق روستایی و شهری، مدیریت زه آب ها، رفع مشکل گرد و غبار و کانون گرد و غبار، بیابان زایی همه و همه با علم و دانش مرتفع می شوند و اینها می توانند فرصتی را برای محققان ما به وجود بیاورند. دبیر ستاد توسعه فناوری های حوزه آب، خشکسالی، فرسایش و محیط زیست اظهار داشت: راهکارهای فناورانه و اقدامات دانشی برای رونق این مسائل نشان می دهند که می توانیم با علم و تفکر شرایط بهتری را برای کشور فراهم کنیم. وی افزود: بنا داریم در آخرین روز این رویداد فناورانه ۱۰ قرارداد را با حضور مسئولان و شرکت های دانش بنیان در حوزه آب منعقد کنیم.

همچنین مطالعه کنید:

انتظارات معیشتی از دولت جدید

شایلی قرائی به گزارش کسب و کار نیوز ، یک اقتصاددان در این رابطه می …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *