صفحه اصلی / اقتصادی / بانک / معرفی یک ضامن معتبر برای دریافت وام ازدواج کفایت می کند

معرفی یک ضامن معتبر برای دریافت وام ازدواج کفایت می کند

دبیر کانون بانک ها و موسسات اعتباری گفت: معرفی یک ضامن معتبر برای دریافت وام ازدواج کفایت می کند اما اگر ضامن از اعتبار لازم برخوردار نباشد وام گیرنده باید ضامن معتبر دیگری را هم به بانک معرفی نماید.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از تسنیم، محمدرضا جمشیدی دبیر کانون بانک ها و موسسات اعتباری گفت: طی دستوالعمل های صادر شده برای اعطای وام های قرض الحسنه ، تشخیص و تعیین وثیقه معتبر توسط بانک ها انجام می شود و مجریان شعب ملزم به رعایت این دستور العمل هستند.

وی ادامه داد: برخی از بانک در تشخیص ضامن، دستوالعمل های خاص خود را دارند و اگر ضامن از اعتبار لازم برخوردار نباشد وام گیرنده باید ضامن معتبر دیگری را هم به بانک معرفی نماید ولی در صورت که ضامن از اعتبار لازم برخوردار باشد درخواست بانک برای معرفی ضامن دیگر تخطی است.

دبیر کانون بانک ها و موسسات اعتباری ادامه داد: افراد در صورت مشاهده تخطی شعب بانک ها می توانند به بازرسی همان بانک مراجعه نمایند و شکایت خود را اعلام نمایند و اگر دستور العمل های بانک با اشکال روبرو بود باید به بانک مرکزی که نظارت بر بانک ها را بر عهده دارست مراجعه نمایند.

وی یکی از دلایل اصلی در خواست بانک ها را مبنی بر تعدد ضامن ها نداشتن اعتبار لازم آن ها دانست و افزد: وام های اعطایی حاصل سپرده ها و امانت مردم است که بانک باید از اطمینان کافی نسبت به باز پرداخت آن برخوردار باشد و اگر ضامن از درآمد و اعتبار ثابت و کافی برخوردار نباشد بانک، وام گیرذنده را ملزم به معرفی ضامن دیگر می نماید.

وی در پایان گفت: هیچ تفاوتی و مزیتی در میزان وام و نحوه پرداخت آن دربین بانک های دولتی و خصوصی وجود ندارد .

همچنین مطالعه کنید:

برای حل مشکلات خوزستان حتی یک روز هم معطل نخواهیم کرد

آیت الله سید ابراهیم رییسی امروز پنجشنبه در نشست ویژه بررسی مسائل استان خوزستان، معضلات …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *