صفحه اصلی / اجتماعی / آموزش / بررسی طبقه‌بندی شغلی فارغ‌التحصیلان در آمریکا
بررسی طبقه‌بندی شغلی فارغ‌التحصیلان در آمریکا

در کمیسیون نخبگان شورای انقلاب فرهنگی صورت گرفت

بررسی طبقه‌بندی شغلی فارغ‌التحصیلان در آمریکا

طبقه‌بندی شغلی فارغ‌التحصیلان در آمریکا در نود و هفتمین جلسه کمیسیون نخبگان و آینده‌نگاری علم و نوآوری دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی بررسی شد.

دانشجویان خارجی

به گزارش کسب و کار نیوز، در این جلسه که به ادامه بررسی موضوع اشتغال دانش‌آموختگان اختصاص داشت، گزارش تدوین شده در کمیسیون نخبگان با عنوان “طبقه بندی و استانداردهای شغلی با تأکید بر مدل ایالات متحده” ارائه شد.

در ابتدای این گزارش با تقسیم‌بندی زمانی اشتغال به دو بخش پایان دوره متوسطه و پایان دوره‌های مختلف آموزش عالی، پایان دوره آموزش عالی به سه محور کاردانی مهارتی، کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکتری تقسیم‌بندی شد و مورد بررسی قرار گرفت.

در ادامه این گزارش با بررسی طبقه‌بندی شغلی در آمریکا عنوان شد: ۸۶۷ شغل منحصر به فرد در آمریکا وجود دارد که تمام آن‌ها در ۴۵۹ گروه و سپس در ۹۸ گروه کلان‌تر و در نهایت به ۲۳ گروه اصلی تقسیم شده‌اند.

همچنین این موضوع نیز عنوان شد که سالانه میزان نیاز شغلی و میانگین درآمد در هر گروه شغلی با کدگذاری و به صورت دقیق گزارش می‌شود و به عنوان نمونه، گزارش دیگری از اشتغال در دو دانشکده علوم و هنر و نیز دانشکده مهندسی دانشگاه کلمبیا در سال ۲۰۱۷ میلادی ارائه شد.

در همین رابطه به این نکته نیز اشاره شد که در دانشکده علوم و هنر دانشگاه کلمبیا ۶ ماه پس از فراغت از تحصیل در مقطع کارشناسی ۶/۸۲ درصد از دانشجویان این دانشکده وارد بازار کار شده‌اند و ۵/۷ درصد از آنها ادامه تحصیل داده‌اند.

در ادامه این گزارش این موضوع هم عنوان شد که در دانشکده مهندسی دانشگاه کلمبیا ۶ ماه پس از فراغت از تحصیل در مقطع کارشناسی ۵/۸۶ درصد از دانشجویان این دانشکده وارد بازار کار شده‌اند و ۱/۷ درصد از آنها هم ادامه تحصیل داده‌اند.

پس از ارائه این گزارش اعضا به بیان نظرات و پیشنهادهای خود پرداختند که اهم آن شامل “تدوین الزامات شرایط احراز شغلی مبتنی بر تخصص علمی “، “توجه به ظرفیت‌های بخش خصوصی”، “تحول در شیوه جذب اساتید و اشتغال دانشگاهیان بر اساس کارآمدی ” و “تدوین نظام جامع آمار و اطلاعات اشتغال دانشگاهیان” است.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

چیزی به اسم «پیش ثبت نام» در کنکور نداریم/پاسخنامه سفید به کسی نمی‌دهیم

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا، دکتر عبدالرسول پورعباس در حاشیه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.