صفحه اصلی / ورزشی / فوتبال و فوتسال / پورغلامی: کی‌روش یک نسل خوب ساخت اما در نتیجه‌گیری ناموفق بود

پورغلامی: کی‌روش یک نسل خوب ساخت اما در نتیجه‌گیری ناموفق بود

یک پیشکسوت فوتبال ایران می‌گوید کی‌روش کارهای زیادی برای تیم ملی انجام داد اما در امر نتیجه گرفتن نتوانست موفق باشد.

فرهاد پورغلامی

فرهاد پورغلامی، پیشکسوت فوتبال ایران در گفت‌وگو با ایسنا، در مورد شکست ایران برابر ژاپن و علت شکست سنگین ایران در مرحله نیمه نهایی گفت: در روزی که تیم ملی ایران باید در شرایط خوبش می‌بود، عملکرد خوبی از خودش به جای نگذاشت. ما در این رقابت مهم بازی خوبی از خودمان ارائه ندادیم و این مساله آدم را متاسف می‌کند. ژاپن با شروع سوت بازی، تیم ما را غافلگیر کرد. آن‌ها از جلو خط دفاع را پرس کردند و اجازه ندادند که انتقال خط هافبک به خط حمله صورت گیرد. در بیست دقیقه اول بازی تیم ژاپن کاملاً به بازی مسلط بود. در نیمه دوم هم آن‌ها سه گل به ما زدند و بسیار بازی هوشمندانه‌ای از خود نشان دادند.

او ادامه داد: مردم دوست داشتند بعد سال‌ها قهرمانی را به دست بیاورند اما این اتفاق نیفتاد. هشت سال بود که ما یک سرمربی داشتیم. آقای کی‌روش کارهای زیادی برای ما انجام داد اما در امر نتیجه گرفتن نتوانست موفق باشد.

پورغلامی در مورد عملکرد کلی ایران در جام ملت‌های آسیا گفت: ما شروع خوبی در جام ملت‌ها داشتیم. اما تیم‌ها در اندازه ما نبودند و قابل پیش‌بینی بود که بتوانیم بازی‌ها را با پیروزی پشت سر بگذاریم. شاید بازی با عراق هشداری برای ما بود. ما هر موقع از جلو بازی کردیم و از جلو تیم‌های مقابل‌مان را بستیم، همین‌طور نیز برای کارهای هجومی ارجحیت قائل شدیم، موفق بودیم؛ اما زمانی که توپ را از دست می‌دادیم خط دفاع ما با پنج نفر بازی می‌کرد و یکی از هافبک‌های کناری به کمک دفاع می‌آمد. این نشان داد که تفکرات به سمت دفاع متمایل شد و تیم نتوانست شادابی گذشته را داشته باشد.

این پیشکسوت فوتبال در ادامه اظهار کرد: من به بازیکنان و کادر فنی خسته نباشید می‌گویم. از آقای کی‌روش تشکر و قدردانی می‌کنم. او برای تیم ملی زحمت زیادی کشید، کمپ تیم ملی را درست کرد، بازیکن سالاری را از بین برد، ما را به استانداردهای جهانی نزدیک کرد، در جامعه جهانی فوتبال برای ما احترام قائل شدند، اما در امر نتیجه‌گیری موفق نبود. ما دو جام ملت‌ها را از دست دادیم؛ دو جامی که انتظار قهرمانی داشتیم. ما بازیکنان بسیار خوبی داشتیم و در این جام ملت‌ها اکثر بازیکنان لژیونر بودند و ما می‌توانستیم این عنوان را به دست آوریم.

او درباره آینده ایران پس از حضور ۸ ساله کی‌روش گفت: کی‌روش یک نسل خوب را ساخت و در هر پستی چند بازیکن خوب تربیت کرده است. این نسل، نسل جوانی است و باید برنامه‌ریزی خوبی داشته باشیم. این که بیاییم و از اسامی هم‌چون مورینیو اسم می‌بریم، اول باید ببینیم که آیا سازمان تربیت بدنی و فدراسیون فوتبال می‌توانند مقدمات حضور این مربیان فراهم کنند؟ اگر می‌توانند از آن‌ها اسم بیاورند در غیر این‌صورت مردم را بی‌جهت امیدوار نکنند.

پورغلامی در ادامه اظهار کرد: لزوماً هم نباید از مربیان نامی استفاده کرد. مگر سرمربی فعلی تیم قطر، مربی نامی است؟ اما بازیکنان قطر بسیار خوب بازی می‌کنند و نتایج خوبی گرفته‌اند. نباید مسؤولان فقط به دنبال مربی نامی باشند؛ بلکه باید به دنبال کسی باشند که رزومه‌ای داشته باشد و شرایط هدایت تیم را دارا باشد.

او در پایان گفت: همه بازیکنان برای تیم ملی زحمت کشیدند. آقای کی‌روش بسیار زحمت کشید اما ایراد داشت خصوصاً در امر نتیجه‌گیری. اما ما اگر می‌خواهیم درباره یک نفر قضاوت کنیم، باید همه جوانبش را در نظر بگیریم.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

یورگن کلوپ

باید برای کلوپ دست زد

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا, لیورپول در فصل جاری رقابت‌های …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *