صفحه اصلی / اجتماعی / آموزش / همکاری گوگل با “دانشگاه پرینستون” در زمینه هوش مصنوعی

همکاری گوگل با “دانشگاه پرینستون” در زمینه هوش مصنوعی

"الاد هازان"(Elad Hazan) و "یورام سینگر"(Yoram Singer) دانشمندان بخش هوش مصنوعی گوگل اعلام کردند که این شرکت قصد سرمایه‌گذاری مشترک با "دانشگاه پرینستون"(Princeton University) آمریکا را دارد.

گوگل

به گزارش کسب و کار نیوز، دلیل همکاری این غول فناوری با دانشگاه پرینستون انجام تحقیقات بیشتر در زمینه هوش مصنوعی است.

گوگل پیشتر نیز سابقه همکاری با موسسات عالی دانشگاهی مانند “موسسه ام.ای.تی”(MIT) و “دانشگاه استنفورد”(stanford university) در زمینه نوآوری در حوزه علوم کامپیوتر و مهندسی را داشته است.

اکنون نیز گوگل امیدوار است تا طی همکاری با دانشگاه پرینستون بتواند در زمینه‌های مختلفی نظیر زمینه هوش مصنوعی و یادگیری ماشین پیشرفت چشمگیری داشته باشد.

بنابر برنامه‌ریزی‌های انجام شده، قرار است گوگل در اوایل سال ۲۰۱۹ میلادی آزمایشگاه خود را در مقابل “Nassau Hall” قدیمی‌ترین ساختمان دانشگاه پرینستون افتتاح کند.

تیم شرکت گوگل و دانشگاه پرینستون اخیرا گفتند: هدف این آزمایشگاه گسترش تحقیقات در زمینه‌های مختلف مانند یادگیری ماشین، نظریه کنترل و یادگیری تقویتی است و این هدف نیز با مشارکت و همکاری گوگل با دانشگاه و دانشجویان امکانپذیر است.

به عنوان یکی از شاخه‌های وسیع و پرکاربرد هوش مصنوعی، یادگیری ماشین(Machine learning) به تنظیم و اکتشاف شیوه‌ها و الگوریتم‌هایی می‌پردازد که بر اساس آنها رایانه‌ها و سامانه‌ها توانایی تعلم و یادگیری پیدا می‌کنند.

“نظریه کنترل”(Control theory) شاخه‌ای میان‌ رشته‌ای از علوم مهندسی و ریاضیات است که به رفتار سیستم‌های دینامیکی دارای ورودی می‌پردازد.

“یادگیری تقویتی”(Reinforcement learning) یکی از گرایش‌های یادگیری ماشینی است که از روانشناسی رفتارگرایی الهام می‌گیرد.

دانشمندان گوگل و پرینستون سخت در حال تلاشند تا با همکاری یکدیگر بتوانند تکنیک‌های الگوریتمی جدیدی را در زمینه یادگیری ماشین توسعه دهند.

گوگل طی بیانیه‌ای گفت: ما از مشارکت و همکاری خود با دانشگاه پرینستون بسیار هیجان زده هستیم و بی‌صبرانه منتظر افتتاح آزمایشگاه طی هفته‌های آینده هستیم.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

payamnoor

شرایط بازگشت به تحصیل و بخشودگی بدهی دانشجویان دانشگاه پیام نور اعلام شد

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از دانشگاه پیام نور، دکتر زمانی با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *