صفحه اصلی / استان ها / کردستان / مدارس پرخطر کردستان باید تعطیل شوند

استاندار:

مدارس پرخطر کردستان باید تعطیل شوند

‌استاندار کردستان گفت: باید هرچه زودتر مدارس پرخطر استان تعطیل شوند و دانش آموزان آنها در مدارس دو نوبته و استاندارد مشغول به تحصیل شوند.

استاندار کردستان

‌‌به گزارش کسب و کار نیوز، ‌بهمن مرادنیا روز دوشنبه(۱۰ دی) در شورای آموزش و پرورش استان کردستان که در سالن شهدای گمنام استانداری برگزار شد، اظهار کرد: جان دانش آموزان از هرچیزی برای ما مهمتر است که در این راستا هر مدرسه‌ای که پرخطر و نیازمند به تخریب است باید تعطیل شود.

وی افزود: برای جبران این مسئله، مدارس به صورت دوشیفته اداره شوند تا دانش آموزان مدارس تخریبی در آنها جایگزین شوند.

استاندار کردستان عنوان کرد: نباید منتظر سال تحصیلی آینده باشیم بلکه باید هرچه زودتر مدارس پرخطر و غیرایمن استان تعطیل شوند و دانش آموزان آنها در مکان‌های استاندارد و مناسب مشغول به تحصیل شوند.

وی در ادامه سخنان خود همچنین خواستار بازنگری در فضاهای آموزشی نواحی منفصل شهری سنندج از جمله «ننله» و «نایسر» شد و اعلام کرد: طی بازدیدی که از منطقه منفصل شهری ننله سنندج داشتنم بالغ بر یک هزار و ۲۰۰ دانش آموز در یک مدرسه دو شیفته مشغول به تحصیل هستند که شرایط مطلوبی نیست.

مرادنیا با اشاره به اینکه این منطقه بالغ بر ۱۴ هزار نفر جمعیت دارد، تصریح کرد: البته خوشبختانه یک مدرسه شش کلاسه خیرساز و یک مدرسه ۱۵ کلاسه هم توسط سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان قرار است در ننله احداث شود که لازم است هرچه سریع‌تر کار احداث این مدارس آغاز شود.

وی در پایان سخنان خود خواستار تهیه لیستی از املاک مازاد آموزش و پرورش در هر کدام از شهرستان‌ها شد و خاطرنشان کرد: به شرط تضمین پرداخت بها، این املاک به فروش برسد و درآمد حاصل از فروش املاک هر شهرستان صرف بازسازی مدارس فرسوده و تکمیل پروژه‌های همان شهرستان شود.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

مرغ‌

تست اعتیاد مرغ‌های کردستان منفی اعلام شد

به گزارش کسب وکار نیوز به نقل از ایسنا, مجتبی ورمقانی با تکذیب خبر خوراندن …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *