پنج شنبه , ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰
صفحه اصلی / سیاسی / بین الملل / لبنان از رژیم صهیونیستی به شورای امنیت شکایت کرد

لبنان از رژیم صهیونیستی به شورای امنیت شکایت کرد

وزارت خارجه لبنان از ارائه شکایتی به شورای امنیت علیه اقدامات تهدیدآمیز رژیم صهیونیستی خبر داد آنها را برهم زننده ثبات منطقه و ناقض قطعنامه ۱۷۰۱۱ دانست.

جبران باسیل

به گزارش کسب و کار نیوز، طبق بیانیه منتشر شده از سوی وزارت خارجه لبنان، جبران باسیل، وزیر خارجه این کشور با ارسال بخش‌نامه‌ای به کنسولگری لبنان در مونترآل دستور داد، شکایتی را که با همکاری وزارت دادگستری علیه اقدامات اخیر اسرائیل تنظیم شده به سازمان بین‌المللی هوانوردی (ایکائو) ارائه دهد.

در این بیانیه آمده است، اقدامات رژیم صهیونیستی برای فعالیت هواپیماهای غیرنظامی خطرآفرین بوده و می‌توانستند موجب بروز فاجعه انسانی بزرگی شوند.

همچنین در بیانیه یاد شده این اقدامات اسرائیل تهدیدی برای ثبات منطقه و نقض آشکار قطعنامه شماره ۱۷۰۱ عنوان شده است.

براساس گزارش اسکای نیوز عربی، در بیانیه مذکور تاکید شده است، وزارت خارجه لبنان تمام اقدامات لازم را برای جلوگیری از اقدامات اسرائیل در نقض آشکار حقوق لبنانی‌ها و به خطر انداختن جان آنها انجام می‌دهد، زیرا لبنانی‌ها و توریست‌هایی که به لبنان می‌آیند نباید در سفرشان به این کشور به لحاظ امنیتی احساس خطر کنند.

پیش از این نیز جبران باسیل در بیانیه‌ای حملات اخیر جنگنده‌های اسرائیلی به اهدافی در سوریه که از حریم هوایی لبنان انجام شده بود را محکوم کرد.

طبق بیانیه باسیل، جنگنده‌های اسرائیلی بر خلاف اصول عادی بین‌المللی از فراز آسمان لبنان حملاتی را به اهدافی در سوریه انجام دادند، این در حالی بود که هواپیماهای غیرنظانی در لبنان در حال فرود و برخاست در فرودگاه بودند و این حملات و تبادل موشک‌ میان دو طرف اسرائیلی و سوری، هواپیماهای مسافربری را در منطقه خطر قرار داد و علاوه بر این سیستم‌های ماهواره‌ای مورد استفاده هواپیماهای مسافربری مختل شدند.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

سازمان ملل درباره ادعای آمریکا مبنی بر بازگشت تحریم ها اقدامی نمی کند

به گزارش کسب و کار نیوز، نتونیو گوترش در نامه ای خطاب به شورای امنیت …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *