صفحه اصلی / اجتماعی / آموزش / ضرورت حضور سرمایه گذار در اجرای طرح‌های جهاددانشگاهی

دکتر پورعابدی مطرح کرد

ضرورت حضور سرمایه گذار در اجرای طرح‌های جهاددانشگاهی

معاون پژوهش و فناوری جهاددانشگاهی دربازدید از جهاددانشگاهی مازندران اظهار کرد: حضور سرمایه‌گذار در اجرای طرح‌های جهاد دانشگاهی مازندران، علاوه بر به همراه داشتن آورده‌های مالی، موجب رونق آن طرح نیز می‌شود و نیاز است این واحد، در مسیر شناسایی سرمایه‌گذاران مشتاق بخش‌های مختلف مانند گردشگری اقدام کند.

محمدرضا پورعابدی

به گزارش کسب و کار نیوز، محمدرضا پورعابدی، معاون پژوهش و فناوری جهاددانشگاهی به همراه مدیران کل حوزه معاونت پژوهشی طی نشستی در جمع رییس و مدیران جهاددانشگاهی مازندران که در ساختمان ستادی این واحد برگزار شد، طرح‌های پژوهشی، برنامه‌ها و فعالیت‌های واحد مازندران را مورد بحث و بررسی قرار داد و در ادامه رییس جهاد دانشگاهی مازندران، گزارشی از عملکرد این واحد ارایه کرد.

پورعابدی در این نشست با اشاره به فعالیت‌های جهاددانشگاهی مازندران و با بیان اینکه مازندران از ظرفیت‌های بسیار خوبی برخوردار است و جهاد دانشگاهی این استان می‌تواند از این ظرفیت‌ها بهره بگیرد، تصریح کرد: قطعا با برنامه‌ریزی مناسب می‌توان به اهداف ترسیم شده دست یافت هرچند نباید اهداف بسیار طولانی و غیرممکن باشد.

معاون پژوهش و فناوری جهاددانشگاهی با تاکید بر اینکه اگر بر روی برنامه‌های شدنی در جهاد دانشگاهی تمرکز کنید، قطعا موفق خواهید شد، اظهار کرد: به دلیل شرایط مالی و بودجه‌ای کشور، جهاد دانشگاهی تنها  از۲۰  درصد بودجه دولتی استفاده می‌کند و نزدیک به ۸۰ درصد آورده‌های مالی، داخلی است.

پورعابدی همچنین در حاشیه بازدید از پروژه های در دست اجرای جهاددانشگاهی، به اقتصادی کردن این پژوهش‌ها تاکید و اظهار کرد: فعالیت‌های پژوهشی بسیار مناسبی در حال انجام است که باید به سمت اقتصادی شدن حرکت کند.

وی افزود: حضور سرمایه‌گذار در اجرای طرح‌های جهاد دانشگاهی مازندران، علاوه بر به همراه داشتن آورده‌های مالی، موجب رونق آن طرح نیز می‌شود و نیاز است این واحد، در مسیر شناسایی سرمایه‌گذاران مشتاق بخش‌های مختلف مانند گردشگری اقدام کند.

معاون پژوهش و فناوری جهاددانشگاهی با تاکید بر اینکه برخی از پروژه‌های جهاددانشگاهی مازندران پیچیده و اجرای آن دشوار است، گفت: این پروژه‌ها می‌تواند به عنوان یک طرح پژوهشی در سطح کشور نیز معرفی شود.

واحد عبدالهیان، رییس جهاددانشگاهی مازندران نیز در این نشست ضمن خیر مقدم به معاون پژوهش و فناوری جهاد دانشگاهی و هیات همراه، گزارشی از عملکرد یکساله این واحد ارائه کرد.

وی تصریح کرد: در یکسال گذشته ارتباطات موثری با استانداری، مدیران کل و نمایندگان مجلس شورای اسلامی برقرار شد و جهاد دانشگاهی مازندران با عضویت در اتاق فکر توسعه و تعالی استان نقش خود را در راستای رسالت این نهاد در توسعه استان ایفا می‌کند.

رییس جهاددانشگاهی مازندران در ابتدا به ارائه فرصت‌ها و ظرفیت‌های جهاد دانشگاهی این استان اشاره و تصریح کرد: برای حضور پررنگ جهاددانشگاهی مازندران در عرصه‌های پژوهشی، آموزشی، فرهنگی و گردشگری نیازمند تامین حداقلی‌ها هستیم.

عبدالهیان در ادامه نداشتن ساختمان ملکی برای ستاد و شش مرکز آموزش، کاهش ورودی دانشجو در دانشگاه علمی و کاربردی، نبود منبع تامین آب در زمین‌های چپکرود و عدم تامین مالی برای طرح‌های آغاز شده را از چالش‌های پیش روی این واحد عنوان کرد.

طبق اعلام روابط عمومی جهاد دانشگاهی، بازدید از کارخانه تولید خمیر کاغذ، سایت گردشگری مزرعه چپکرود جویبار، سایت نیمه صنعتی تولید جلبک و ساختمان مرکز علمی کاربردی بابل از دیگر برنامه‌های سفر معاون جهاددانشگاهی کشور بود.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

معاونت علمی

پایان نامه های دانشجویی کاربردی می شود

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، اما …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *