صفحه اصلی / اجتماعی / حوادث و انتظامی / شمار پناهجویان جهان هیچگاه تا این حد زیاد نبوده است

سازمان ملل:

شمار پناهجویان جهان هیچگاه تا این حد زیاد نبوده است

کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان اعلام کرد که در حال حاضر ۶۸ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر در سطح جهان از محل زندگی خود گریخته‌ و آواره شده‌اند و برمبنای آمار این سازمان، شمار پناهجویان هیچگاه تا این حد بالا نبوده است.

پناهنده پناهجو مهاجر

به گزارش کسب و کار نیوز، کمیساریای سازمان ملل متحد در امور پناهندگان روز گذشته (یکشنبه) اعلام کرد که شمار پناهجویان در سطح جهان در حال حاضر ۶۸ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر است و این روند فزاینده همچنان ادامه می‌یابد.

پتر روهنس‌تروت-باور، مدیر اجرایی کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان، سال جاری میلادی (۲۰۱۸) را سالی به غایت دشوار و غیرعادی دانست و گفت: در این سال یافتن راهکارهای سیاسی برای بسیاری از بحران‌های موجود جهان ناممکن بود.

مدیر عامل کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان در ادامه گفت: جامعه جهانی در کنار “کمک‌های عاجل به پناهجویان بخصوص در فصل زمستان” باید چشم‌اندازی برای آینده در اختیار آنها قرار دهد.

مدیر عامل این سازمان جهانی با اشاره به شرایط پناهجویان در بنگلادش، ونزوئلا، یمن و سودان جنوبی گفت که “کوتوپالونگ” در کشور بنگلادش اکنون بزرگ‌ترین اردوگاه پناهجویان جهان شده است.

او گفت که در حال حاضر در این اردوگاه بیش از ۹۰۰ هزار پناهجو زندگی می‌کنند.

روهنس‌تروت-باور با اشاره به شرایط پناهجویان در ونزوئلا نیز گفت: بزرگ‌ترین جنبش مهاجرتی در تاریخ مدرن این کشور بوقوع پیوسته و تاکنون سه میلیون نفر از اهالی ونزوئلا این کشور را به خاطر شرایط فاجعه‌بار زندگی ترک کرده‌اند. سازمان ملل متحد هشدار داده که این فرایند در سال آینده میلادی (۲۰۱۹) نیز ادامه خواهد یافت.

برمبنای آمار کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان، کشور یمن را قحطی تهدید می‌کند. در این کشور در حال حاضر ۲۰ میلیون نفر (دو-سوم جمعیت یمن) به کمک‌های عاجل جهانی نیاز دارند.

کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان بر این نظر است که این بزرگ‌ترین بحران حال حاضر جهان، بدون اطلاع رسانی به مردم جهان روی داده است.

بنابر گزارش دویچه‌وله، این سازمان جهانی در ارتباط با اوضاع سودان جنوبی نیز اعلام کرده است که دو میلیون و ۲۰۰ هزار نفر از مردم سودان جنوبی از محل زندگی خود گریخته و مجبور به زندگی در مناطق دیگری در این کشور شده‌اند.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

Billion Currency Discovery

کشف ارز میلیاردی در فرودگاه بین المللی

به‌گزارش کسب و کار به نقل از سایت پلیس؛ سرهنگ داود شعبانی در تشریح این خبر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *