صفحه اصلی / سیاسی / بین الملل / سفیر سابق انگلیس: زمان احیای روابط با سوریه فرارسیده/آمریکا نمی‌تواند مانع روابط با دمشق شود

سفیر سابق انگلیس: زمان احیای روابط با سوریه فرارسیده/آمریکا نمی‌تواند مانع روابط با دمشق شود

سفیر سابق انگلیس در بحرین و سوریه تأکید کرد که زمان آن رسیده روابط با سوریه به روال عادی بازگردد.

پیتر فورد

به گزارش کسب و کار نیوز، پیتر فورد، سفیر سابق انگلیس در بحرین و سوریه در مصاحبه با المیادین گفت: اکنون زمان آن رسیده که روابط با سوریه به روال عادی بازگشته و این کشور به اتحادیه عرب برگردد. خصومت عربی علیه سوریه دیگر فایده‌ای ندارد و اعراب این را درک می‌کنند.

وی افزود: قطر احتمالا در آینده نزدیک موضع خود را در قبال سوریه تغییر خواهد داد. قطر در سرنگونی نظام سوریه از طریق حمایت مالی از گروه‌های مسلح و اقدامات تبلیغاتی و رسانه‌ای شکست خورد. قطر گروه‌های مسلح در ادلب را به کار گرفت و همچنان از آن‌ها حمایت می‌کند.

فورد درباره عربستان نیز گفت: عربستان از مدت‌ها پیش تصمیم گرفته روابط با سوریه را به تدریج به روال عادی بازگرداند. واشنگتن قدرت کافی را برای ممانعت از بازگشت روابط جهان عرب با دمشق ندارد.

وی گفت: بازگشت روابط اروپا با سوریه به زمان بستگی دارد. شاید در سال ۲۰۱۹ ما شاهد بازگشت سفرای انگلیس و فرانسه به دمشق باشیم. بازگشت روابط اروپا با سوریه بدون شرط خواهد بود چراکه وضعیت این کشورها به آن‌ها اجازه گذاشتن شرط و شروط را نمی‌دهد.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

شمار مبتلایان کرونا در جهان از یک میلیون نفر فراتر می رود

مدیرکل سازمان بهداشت جهانی می گوید که شیوع ویروس «کووید-۱۹» ادامه می یابد و در …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *