صفحه اصلی / اقتصادی / اقتصاد کلان / تولید خودرو در کشور ۳۱ درصد کاهش یافت

تولید خودرو در کشور ۳۱ درصد کاهش یافت

آمارهای وزارت صنعت، معدن و تجارت حاکی است از آغاز امسال تا پایان آذرماه 763 هزار و 519 دستگاه خودرو در کشور تولید شده که در همسنجی با پارسال 31 درصد کاهش داشته است.

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایرنا،  آمارهای وزارت صنعت، معدن و تجارت حاکی است از آغاز امسال تا پایان آذرماه ۷۶۳ هزار و ۵۱۹ دستگاه خودرو در کشور تولید شده که در همسنجی با پارسال ۳۱ درصد کاهش داشته است. در ۹ ماهه امسال ۷۱۳ هزار و ۲۳۳ دستگاه خودروی سواری تولید شد.
این آمار در مقایسه با مدت مشابه پارسال و تولید یک میلیون و ۳۷ هزار و ۳۷۴ دستگاه خودرو، ۳۱٫۲ درصد افت داشته است.
برپایه این گزارش، در مدت یاد شده یک هزار و ۵۹ دستگاه ون تولید شد که در همسنجی با پارسال (تولید ۵۷۶ دستگاه) ۸۳٫۸ درصد رشد نشان می دهد.
در این مدت، تولید انواع وانت با افت ۳۰٫۹ درصدی به ۳۸ هزار و ۳۳۴ هزار دستگاه رسید.
تولید مینی بوس و میدل باس تا پایان آذرماه به یک هزار و ۴۵۶ دستگاه رسید که در مقایسه با مدت زمان مشابه پارسال ۸۱٫۳ درصد رشد داشته است.
بررسی آمارهای وزارت صنعت نشان می دهد تولید اتوبوس با کاهش ۶۰٫۲ درصدی در ۹ ماهه امسال به ۵۲۳ دستگاه تقلیل یافت و در همین مدت هشت هزار و ۹۱۴ دستگاه کامیونت، کامیون و کشنده تولید شد که در همسنجی با پارسال ۱۷٫۷ درصد کاهش نشان می دهد.
در آذرماه امسال ۳۸ هزار و ۲۷۵ دستگاه سواری، ۶۱ دستگاه ون، ۲ هزار و ۹۴۹ دستگاه وانت، ۱۴۸ دستگاه مینی بوس و میدل باس، ۱۲ دستگاه اتوبوس و ۷۰۰ دستگاه کامیونت، کامیون و کشنده در کشور تولید شده است.

همچنین مطالعه کنید:

اقلام خوراکی

خیز دوباره تورم

میناسادات حسینی به گزارش کسب و کار نیوز، زمانی که رئیس دولت بر مسند ریاست …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *