صفحه اصلی / اقتصادی / راه و شهرسازی / توسعه حمل ونقل و شهرسازی، هدفگذاری دولت در لایحه بودجه ۹۸

توسعه حمل ونقل و شهرسازی، هدفگذاری دولت در لایحه بودجه ۹۸

دولت در لایحه بودجه سال آینده برای انجام امور مربوط به زیربناهای حمل ونقل و حوزه شهرسازی 77 هزار و 174 میلیارد و 965 میلیون ریال اعتبار در نظر گرفته که بیش از 92 درصد بودجه سال آینده وزارت راه و شهرسازی است.

به گزارش کسب و کار نیوز، دولت در لایحه بودجه سال ۹۸ که هفته گذشته از سوی رئیس جمهوری به مجلس ارائه شد، ۸۴ هزار میلیارد ریال اعتبار برای وزارت راه وشهرسازی و سازمان ها و شرکت های تابعه این وزارتخانه در نظر گرفته شده که نسبت به میزان بودجه امسال (۷۸ هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال) افزایش یافته است.
در این لایحه دولت برای تملک دارایی های سرمایه ای سازمان ها و شرکت های تابعه وزارت راه و شهرسازی ۷۷ هزار و ۱۷۴ میلیارد و ۹۶۵ میلیون ریال (از مبلغ کل ۸۳ هزار و ۸۱۲ میلیارد و ۲۰۱ میلیون ریال) برای انجام طرح های عمرانی هزینه خواهد کرد.
در لایحه بودجه سال آینده دولت برای انجام پروژه های عمرانی در حوزه راهسازی و آزادراه و بزرگراه های کشور و ساخت شبکه ریلی ۴۰ هزار و ۴۰۶ میلیارد و ۶۲۰ میلیون ریال اعتبار برای شرکت ساخت و زیر بناهای حمل ونقل پیش بینی کرده است.
همچنین دولت برای انجام طرح های عمرانی در حوزه راهداری و حمل ونقل جاده ای مبلغ ۱۳ هزار و ۲۷۱ میلیارد و ۸۶۰ میلیون ریال برای سازمان راهداری و برای اجرای طرح های ریلی مورد نیاز ۱۳ هزار و ۹۸۹ میلیارد و ۵۱۶ میلیون ریال برای شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران اعتبار در نظر گرفته است.
در این لایحه، دولت برای توسعه طرح های زیربنایی و عمرانی در شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران ۳۴۲ میلیارد ریال و برای توسعه طرح های سرمایه ای و تملک دارایی ها توسط شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) معادل ۵۰ میلیارد ریال اعتبار پیش بینی کرده است.
در حوزه ساخت وساز برای انجام طرح های بازآفرینی شهری، ۲ هزار و ۶۶۵ میلیارد ریال اعتبار برای شرکت بازآفرینی شهری و برای شرکت عمرانی شهرهای جدید نیز ۷۴۵ میلیارد ریال اعتبار پیش بینی شده است.
همچنین دولت برای ساخت ساختمان های دولتی، بیمارستان ها و ساختمان های عمومی یک هزار و ۸۲۹ میلیارد و ۹۲۹ میلیون ریال به سازمان مجری ساختمان ها و تاسیسات دولتی و عمومی و برای دبیرخانه شورای عالی معماری و شهرسازی کشور ۱۳۵ میلیارد ریال اعتبار پیشنهاد کرده است.
دولت برای اجرای طرح های مربوط به مسکن اقشار کم درآمد جامعه و طرح های هادی در روستاهای کشور معادل ۴ هزار و ۶۴ میلیارد و ۷۵۹ میلیون اعتبار برای مصارف جاری و تملک دارایی های بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در بودجه سال آینده در نظر گرفته است.
از این مبلغ ۲۸ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال برای انجام هزینه های جاری بنیاد مسکن پیش بینی شده یک کمتر از یک درصد آن است، اما برای اجرای طرح های مسکن در مناطق محروم و روستایی کشور دولت در نظر دارد بیش از ۴ هزار و ۳۵ میلیارد و ۹۵۹ میلیون ریال اعتبار در اختیار بنیاد مسکن قرار گیرد.
دولت در لایحه بودجه ۹۸، برای هزینه های جاری و تملک دارایی های وزارت راه و شهرسازی و ۱۵ سازمان و شرکت زیرمجموعه آن، ۸۳ هزار و ۸۱۲ میلیارد و ۲۰۱ میلیون ریال اعتبار در نظر گرفته که نسبت به بودجه امسال حدود ۷٫۵ درصد افزایش نشان می دهد.
اقتصام**۱۱۰۸ ** ۲۰۲۳

همچنین مطالعه کنید:

khodro

خودروهای دپو شده در مناطق آزاد کشور تعیین تکلیف شدند

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از فرینا، ناصر خرمالی با اعلام این …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *