صفحه اصلی / سیاسی / بین الملل / شرکت ترامپ به دنبال اعطای پنتهاوس ۵۰ میلیون دلاری به پوتین بود

شرکت ترامپ به دنبال اعطای پنتهاوس ۵۰ میلیون دلاری به پوتین بود

یک پایگاه اینترنتی آمریکایی ‌به‌ نقل‌ از "منابع مطلع" گزارش داد که مایکل کوهن، وکیل سابق ترامپ در زمان کمپین ریاست جمهوری سال 2016 پیشنهاد داده بود که یک پنتهاوس در پروژه‌ برج ترامپ در مسکو به ارزش 50 میلیون دلار به ولادیمیر پوتین هدیه داده شود.

پوتین و ترامپ

به‌ گزارش ‌ایسنا، پایگاه اینترنتی بازفید، گزارش کرده که دو منبع آمریکایی گفته‌اند مایکل کوهن، وکیل شخصی سابق ترامپ در جریان کمپین ریاست جمهور ۲۰۱۶ این مساله را با نماینده‌ای از جانب دفتر ریاست جمهوری روسیه مورد بحث قرار داده بود.

در این گزارش آمده است: زمانی که شرکت دونالد ترامپ موسوم به سازمان ترامپ مشغول مذاکره درباره پروژه‌ تاسیس برج ترامپ در مسکو در زمان کمپین ریاست جمهوری ۲۰۱۶ با روسیه بوده قصد داشته پنتهاوسی به ارزش ۵۰ میلیون دلار در محل این برج را به ولادیمیر پوتین، رییس جمهور روسیه هدیه کند.

این پایگاه اینترنتی نوشته است که چهار منبع از جمله یک منبع مستقیم متبط با این طرح این موضوع را تایید کرده‌اند. دو مقام پلیس آمریکا هم به بازفید گفتند که مایکل کوهن در آن زمان این مساله را با نماینده اعزامی از سوی دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین و دبیر مطبوعاتی رییس جمهوری روسیه مطرح کرده بود.

موضوع پروژه‌ احداث برج ترامپ در شهر مسکو، محور یکی از پرونده‌های قضایی مطرح شده علیه مایکل کوهن است که اخیرا اعلام شد او در این پرونده به اتهامش اقرار کرده است. در آن زمان کوهن مسئول مذاکرات به منظور احداث این برج ۱۰۰ طبقه در پایتخت روسیه بود که بعدا کنار گذاشته شد.

کوهن اخیرا در دادگاه آمریکا اقرار کرده که به کنگره درباره این پروژه‌ شهادت دروغ داده است تا از ترامپ و کمپین ریاست جمهور وی محافظت کند. افشای برنامه‌ریزی سازمان ترامپ برای برقراری روابط مالی مستقیم با رهبر یک کشور “دشمن” آمریکا در اوج رقابت‌های ریاست جمهوری پرسش‌های جدیدی درباره رابطه ترامپ با کرملین به وجود می آورد.

این طرح البته هرگز عملی نشد و مشخص نیست که آیا ترامپ از نیت اهدای این پنتهاوس با خبر بوده است یا خیر.

کوهن در اسناد دادگاهی اقرار کرده است که به صورت منظم ترامپ و خانواده‌اش را در جریان مذاکرات با مسکو قرار می داده است.

ماه مه گذشته بازفید نخستین بار درباره تعاملات پنهانی کوهن به همراه یک شریک تجاری‌اش به نام فیلیکس ساتر با چهره‌های سیاسی و تجاری در مسکو خبر داد.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

Embassy of Russia in England

حمله هکرها به وب‌سایت سفارت روسیه در انگلیس

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از ایسنا، خبرگزاری آر تی نوشت، به گفته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *