صفحه اصلی / اجتماعی / آموزش / تشخیص استعدادهای ورزشی کودکان از طریق بزاق دهان

در دانشگاه محقق اردبیلی صورت می‌گیرد

تشخیص استعدادهای ورزشی کودکان از طریق بزاق دهان

معاون دانشجویی دانشگاه محقق اردبیلی و استاد علوم ورزشی گفت: دستگاهی را برای دانشگاه محقق اردبیلی خریداری کردیم که از طریق بزاق دهان هر کودک می‌توانیم استعداد ورزشی او را تشخیص و او را درست راهنمایی و هدایت کنیم.

ورزش کودکان علم ورزش

به گزارش کسب و کار نیوز، معرفت سیاهکوهیان در همایش ملی “ورزش‌های همگانی” در اردبیل اظهار کرد: پیش از این از طریق خونگیری این کار انجام می‌شد که در دستگاه مجهز جدید که برای اولین بار برای دانشگاه محقق اردبیلی خریداری شده و در گروه تربیت بدنی دانشگاه محقق اردبیلی قادر هستیم از طریق بزاق دهان استعداد ورزشی کودکانمان را تشخیص داده و آنها را درست هدایت کنیم.

وی با بیان اینکه در بحث سلامت فراتر از دارو و درمان، ورزش جایگاه بی‌نظیری دارد که حتی به تقویت تعاملات اجتماعی و کارآمدی بیشتر نیز منجر می‌شود، خاطرنشان کرد: ورزش به لحاظ جسمانی و روحانی دارای اهمیت خاص است به طوری که به واسطه ورزش می‌توان به اجتماعی شدن و ارتقای سلامت افراد بیشتر کمک کرد.

معاون دانشجویی دانشگاه محقق اردبیلی با اشاره به اینکه ورزشکاران از سلامت جسمی و روحی بیشتری نسبت به افراد غیرورزشی برخوردار هستند، تصریح کرد: ورزش به حدی در جامعه تاثیرگذار است که یک فرد فراتر از رئیس جمهور یک کشور ممالک را به واسطه ورزشکارانش می‌شناسد به طوری که کشورمان را به واسطه ورزشکاران نام‌آشنایش در دنیا می‌شناسند.

سیاهکوهیان گفت: حاکمیت ورزش یک حاکمیت فراگیر و جهان شمول است به طوری که امروزه ورزش جلوتر از عرصه سیاست توانسته بخش‌های مختلف جامعه را در هم‌نوائی و هم‌سوئی همراه خود کند.

وی افزود: در همه کشورها پایه ورزش قهرمانی توجه و بها دادن به ورزش همگانی است چرا که بدون سرمایه‌گذاری در ورزش همگانی نمی‌توان در عرصه ورزش قهرمانی نیز به موفقیتی دست یافت.

مدرس ورزش دانشگاه‌های اردبیل بیان کرد: در برنامه منظم سلامت تک تک افراد جامعه ورزش باید در اولویت قرار گیرد تا افراد به خاطر سایر مسایل ورزش خود را ترک نکنند بلکه مسیر زندگی به گونه‌ای اصلاح شود تا نتایج مثبت و شایسته‌ای را در پیشبرد اهداف و برنامه‌ها در این حوزه شاهد باشیم.

سیاهکوهیان با طرح مسایل تخصصی در حوزه ورزش و ارائه نظریه‌های جدید در این حوزه اظهار کرد: ما اخیرا مدل خط شیب موازی را در نحوه ورزش و تحرک جسمانی به ویژه تحرک قلب انسان‌ها ارائه کردیم که این نظریه به نام ما و اردبیل به ثبت رسیده و در عرصه‌های جهانی دنیا مورد توجه قرار گرفته است.

وی با قدردانی از برگزارکنندگان این همایش به نیت توسعه کمی و کیفی ورزش همگانی افزود: در این همایش‌ها که با یک خروجی مشخص باید اهداف و برنامه‌ها درست تبیین شود دستاوردها در قالب آثار مکتوب می‌تواند در اختیار علاقمندان قرار گیرد.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

payamnoor

شرایط بازگشت به تحصیل و بخشودگی بدهی دانشجویان دانشگاه پیام نور اعلام شد

به گزارش کسب و کار نیوز به نقل از دانشگاه پیام نور، دکتر زمانی با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *