صفحه اصلی / اجتماعی / بهداشت و سلامت / بازدید وزیر بهداشت از طرح‌های بهداشتی – درمانی خوزستان

بازدید وزیر بهداشت از طرح‌های بهداشتی – درمانی خوزستان

وزیر بهداشت در سومین روز سفر خود به خوزستان، به ادامه بازدید از طرح‌های بهداشتی - درمانی این استان پرداخت.

وزیر بهداشت

به گزارش کسب و کار نیوز، وزیر بهداشت با سفر به بهبهان در سومین روز سفر به خوزستان، از پروژه بازسازی، بهسازی و مقاوم سازی بیمارستان زنان و مامایی فریده بهبهانی بهبهان بازدید کرد.

به گزارش وبدا، دکتر سید حسن هاشمی در حاشیه بازدید از این مرکز درمانی گفت: از خیرین سلامت بهبهان تشکر می کنیم چون بیمارستان فریده بهبهانی نوسازی و بازسازی شد و تقریبا تجهیز شده و البته این پروژه را افتتاح نکردیم تا اطمینان پیدا کنیم که حتما بیماران در آن بستری شوند و ظرف دو سه هفته آینده باید به مرحله بهره‌برداری برسد.

وزیر بهداشت تصریح کرد: کار اصلی ما به جز ارتقای دانشکده علوم پزشکی بهبهان که باید رشته های جدیدی به آن اضافه شود، تکمیل بیمارستان ۲۲۰ تختخوابی بهبهان است که بخش زیادی از ساخت آن انجام شده و برای تکمیل ساخت، نیاز به ۴۵ میلیارد تومان اعتبار دارد و تکمیل آن حداقل به یک سال زمان نیاز دارد.

هاشمی تاکید: تلاش و پیگیری می کنیم که بتوانیم سال آینده شاهد افتتاح بیمارستان در حال ساخت بهبهان باشیم و اگر این پروژه راه اندازی شود، می شود به تبدیل شدن بهبهان به قطب پزشکی شرق خوزستان امیدوار بود.

وزیر بهداشت یادآور شد: بهبهان به آمبولانس هوایی نیاز دارد که باید برای این منطقه از استان خوزستان، تامین کنیم البته بهبهان همانند سایر شهرهای استان خوزستان با کمبود نیروی انسانی و متخصص روبرو است که امیدواریم با همکاری نمایندگان مردم خوزستان در مجلس، موفق شویم سهمیه ویژه‌ای برای استان خوزستان فراهم کنیم.

هاشمی با اشاره به اقدامات ارزشمند دانشکده علوم پزشکی بهبهان در حوزه بهداشت، گفت: این دانشکده در سطح روستاهای تحت پوشش خود اقدامات خوبی انجام داده و ۵۰ درصد از مراکز بهداشتی مورد نیاز ساخته شده و امیدواریم که در یک سال آینده، ساخت سایر مراکز به پایان برسد. البته اعتباراتی باید برای ساخت مراکز بهداشتی و درمانی برای بهبهان اختصاص بدهیم که نظام ارجاع، پزشک خانواده و پرونده الکترونیک سلامت که تکلیف قانونی ما است، شکل گیرد.

گفتنی است؛  بیمارستان زنان و زایمان فریده بهبهانی در زمینی با مساحت ۵ هزار متر مربع و ۱۰۶ تخت از سال گذشته در حال ساخت و آماده بهره‌برداری است.

وزیر بهداشت همچنین شامگاه جمعه بخش جراحی زنان بیمارستان امام رضا (ع) شهرستان امیدیه با ظرفیت ۱۲ تخت بیمارستانی را افتتاح کرد.

به گزارش وبدا، این بخش با اعتباری بالغ بر ۴۰۰ میلیون تومان در زمینی با زیربنای ۷۵۰ متر مربع توسط دانشگاه علوم پزشکی اهواز ساخته شده است.

هاشمی در حاشیه افتتاح این بخش بیمارستانی گفت: در امیدیه بیمارستانی وجود دارد که اگرچه قدیمی است اما بخش هایی از آن نوسازی و بهسازی و تجهیزات آن، به روز شده است.

وزیر بهداشت با اشاره به کمبودهای حوزه سلامت شهرستان امیدیه، اظهار داشت: کمبودهای این شهرستان از نظر کمبود فضاهای بهداشتی و درمانی، نیروی انسانی و نیروی تخصصی، مانند سایر شهرستانهای خوزستان است.

هاشمی تصریح کرد: بیمارستان نفت امیدیه مانند بیمارستان ماهشهر، ضریب اشغال تخت پایینی دارد و می توانیم با کمک به این بیمارستان، بخشی از بار بیمارستان امام رضا(ع) را کاهش داد چون شهر امیدیه توسعه یافته و شهرهای جدیدی ایجاد شده است.

وزیر بهداشت با بیان اینکه وزارت بهداشت به تنهایی توان حل همه مشکلات را ندارد، گفت: انتظار داریم که وزارت نفت برای توسعه خدمات سلامت در مناطقی مانند امیدیه، کمک بیشتری کند.

هاشمی افزود: قول دادیم که کمبودهای این شهرستان را برطرف کنیم و انتظار داریم که مردم و مسئولان این شهرستان صبوری داشته باشند تا به تدریج شاهد رفع مشکلات باشیم و دستگاه سی تی اسکن در این شهرستان وجود ندارد که با توجه به قدمت و نقش آن در اقتصاد کشور، دستگاه سی تی اسکن و برخی تجهیزات پزشکی دیگر، نیاز و ضرورت است که تامین خواهد شد.

وزیر بهداشت به تشکیل جلسه‌ای در روز یکشنبه هفته جاری با حضور معاونین وزارت بهداشت، استاندار خوزستان و مسئولان دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز اشاره کرد و گفت: بنده و معاونین وزارت بهداشت که در این سفر همراهی کردند و از مناطق مختلف استان بازدید کردند مشکلات را مطرح و در مورد آن تصمیم گیری می کنیم.

انتهای پیام

همچنین مطالعه کنید:

حسینعلی شهریاری

محدودیت‌های مشاغل از ۶ بعد از ظهر به شوخی می‌ماند

به گزارش کسب و کار نیوز، حسینعلی شهریاری گفت: محدودیت مشاغل گروه دو، سه و …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *